Sony do nového roku chystá velké věci

Rok 2015 už je za námi. Co se týče her, byl to vydařený rok. Jste jiného názoru? Ale kdeže – přišly next-genové konzole Xbox One a PlayStation 4, dočkali jsme se dalších dílů známých sportovních simulátorů, do svého konce došla i perfektní adventura Life is Strange, máme nový Fallout, nové Halo, nový Assasins Creed, závodní senzaci Drive Club a další. Pokud se zaměříme na konkrétní společnosti, tak například Sony se uplynulý rok 2015 povedl rovněž na výbornou. Na svou novou konzoli PlayStation 4 vydali hry jako hardcorové RPG Bloodborne, mystickou steampunkovou akci The Order: 1886 (která se nakonec moc nepovedla), „boží“ remasterovanou God of War 3, teenage hororovku Until Dawn, chodící adventuru Everybody’s Gone to the Rapture nebo Uncharted: The Nathan Drake Collection. Bylo toho zkrátka hodně a to jsem zdaleka nezmínil všechno. Každopádně, šéf herní divize Sony Shuhei Yoshida se nechal slyšet, že i pro příští rok toho mají naplánováno dost, řekl: „Rok 2016 bude nebývale bohatý na velké hry pro PlayStation 4. Plánujeme například vydat PlayStation VR. Chceme se majitelům PlayStation 4 odvděčit, že si koupili právě naši konzoli.“

no-man's-sky-obr1

Yoshida nebyl bohužel více konkrétní a žádný titul nezmínil. Nám je ale jasné, že měl na mysli například vesmírnou odyseu No Man’s Sky, návrat The Last Guardian nebo čtvrté Uncharted s přídomkem „A Thief’s End“. Uživatelé PlayStation 4 jako další rozhodně očekávají návrat Ratchet & Clank, bojovku Street Fighter ve svém pátem díle, remake sedmého Final Fantasy, roboticko-prehistorickou akci Horizon: Zero Dawn nebo velmi pěkně vypadající Dreams od vývojářů Little Big Planet.

horizon-zero-dawn

Navíc jsme se dozvěděli, že Teruyuki Toriyama (producent Bloodborne) by rád vydal další ze svých hardcorových RPG, takže můžeme očekávat další pokračování Dark Souls nebo Bloodborne, vyloučené ale není ani varianta, že Toriyama pracuje na úplně novém titulu, který ale jistě bude mít se dvěma zmiňovanými tituly plno společného.

zdroj: Zing

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *