Sony kupuje Bungie, původní tvůrce Halo – TÉMA

Po nedávném nákupu ze strany Microsoftu, který si pořídil celé vydavatelství Activision Blizzard, jsme se dočkali další obří změny na poli videoher. Sony Interactive Entertainment včera oznámilo, že se k jejich PlayStation rodině přidá nový člen Bungie, původní tvůrce Halo.

Bungie se za 3.6 miliard dolarů, což je v přepočtu asi 78 miliard korun, připojí k Sony a jejich obří divizi. Sony ve svém vyjádření k nákupu informovalo, že neplánuje diktovat Bungie nějaké šílené podmínky. Místo toho bude Bungie nadále fungovat jako multi-plaformní studio, které bude i nadále vydávat vlastní hry pro platformy, které si sami určí a pro Sony bude „jen“ dceřinná společnost.

Bungie jako první proslavila jedna z nejznámějších a nejopěvovanějších herních sérií vůbec – Halo. Svůj úspěch potom zopakovali s přivedení další obří série – Destiny, u jejíhož vývoje zůstali. Live-service first person RPG nechává hráče v roli elitních vojáků cestovat galaxií a zapojovat se do epických bitev. Bungie momentálně pracuje i na rozšíření pro Destiny 2: The Witch Queen, datum vydání pro tuhle hru je stanoven na 22. února 2022 a nic se nemění na tom, že si hráči můžou pořídit kopii hry na jakoukoliv platformu.

Sony není žádný nováček v nakupování vlastních studií pro PlayStation a rozšiřování svojí značky. V minulém roce si Sony pořídilo menší studia jako je Housemarque (Returnal), Bluepoint (Demon’s Souls) nebo Valkyrie Entertainment.

Nicméně nákup Bungie, vypadá spíš než jako rozšiřování vlastní značky jako odpověď na zběsilé nakupování Microsoftu. Pro hráče jde v každém případě o dobrou zprávu. V rukou Sony se Bungie sice nadále bude chovat jako nezávislý subjekt, ale dostane podporu obří společnosti a vývojáři tak budou moci plně věnovat tvorbě her, rozšiřování už existujících světů, které tolik milujeme a vytváření úplně nových, které teprve čekají na svoje objevení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *