Sony Project Q – Nový handheld od Sony, odhaleny novinky!

Handheld od japonské společnosti Sony, dlouho předkládaný jako Project Q, byl konečně představen koncem května. Očekávání a spekulace kolem tohoto zařízení byly však poněkud zklamáním pro mnohé. Project Q není nástupcem oblíbené kapesní herní konzole PlayStation Vita, jak se původně předpokládalo, ale spíše se jedná o zařízení určené pro streamování videoher z PlayStationu 5. To znamená, že nebude konkurovat přenosné herní konzoli Nintendo Switch ani Steam Deck, ale spíše se zařadí mezi produkty jako Logitech G Cloud Gaming Handheld.

Zdá se, že Project Q nebude disponovat žádným zázračným hardwarem. Místo toho bude pravděpodobně používat čipset podobný smartphonům nebo tabletům, a to pravděpodobně od společnosti Qualcomm. To je potvrzeno i únikem informací a fotografií na internetu, které ukazují, že toto zařízení poběží na operačním systému Android.

twitter

Přestože se očekává, že rozhraní Project Q bude stylizováno tak, aby připomínalo klasickou herní konzoli PlayStation 5, nemusíme očekávat, že se bude podobat běžným chytrým telefonům. Pokud však skutečně využije operační systém Android, je pravděpodobné, že komunita brzy vytvoří modifikace umožňující používat další služby pro cloudové hraní, jako jsou například Nvidia GeForce NOW, Xbox Cloud Gaming nebo Boosteroid.

Co se týče hardwarových specifikací, Sony Project Q bude vybaven 8palcovou dotykovou LCD obrazovkou s rozlišením 1080p při 60 snímcích za sekundu. To umožní hráčům vychutnat si hry s kvalitním obrazem. Nicméně, jeden z hlavních nedostatků tohoto zařízení, jak upozornil insider Toma Hendersona prostřednictvím portálu Insider Gaming, je životnost baterie. Zatímco konkurenční zařízení nabízí klidně až dvanáct hodin provozu na jedno nabití, Project Q bude schopný fungovat pouze tři až čtyři hodiny, což může být pro mnohé uživatele omezující.

Jednou z výhod tohoto handheldu je propracované ovládání, které podporuje novinky z ovladače DualSense. To zahrnuje haptickou odezvu a adaptivní spouště, které mohou zvýšit herní zážitek zejména při hraní her pro PlayStation 5.

Přesný datum uvedení Project Q na trh zatím není znám, ale očekává se, že to stane ještě během tohoto roku. Uvidíme, jak se tento nový handheld od Sony postaví konkurenci a jaké budou jeho skutečné možnosti a omezení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *