Sony – Ředitel Jim Ryan končí! Kdo jej nahradí?

Jim Ryan, známý jako generální ředitel a prezident společnosti Sony Interactive Entertainment SIE, právě oznámil svůj odchod do důchodu po téměř 30 letech práce se značkou PlayStation. Jedním z Ryanových hlavních úspěchů v jeho práci bylo, že dovedl konzoli PS5 k prodeji více než 40 milionů kusů, čímž výrazně předstihl konkurenční Xbox.

Příběh Jima Ryana ve společnosti Sony začal v roce 1994, ve stejném roce, kdy byl vydán první PlayStation. Ryan zpočátku pracoval ve společnosti Sony Computer Entertainment Europe a od té doby se podílel na několika segmentech společnosti. V roce 2019 se Ryan stal prezidentem a generálním ředitelem SIE a v podstatě se stal osobou odpovědnou za značku PlayStation. Nyní Jim Ryan z pozice šéfa PlayStationu odchází a v březnu 2024 odejde do důchodu.

Podle oznámení, o němž jako první informoval Jason Schreier z Bloomberg, je důvodem odchodu do důchodu skutečnost, že pro Ryana je obtížné žít v Evropě a pracovat v Severní Americe. Šéfa PlayStation zpočátku nahradí Hiroki Totoki, který v současné době pracuje jako prezident, provozní a finanční ředitel společnosti Sony Group Corporation.

Totoki se v říjnu ujme funkce předsedy SIE, aby pomohl při přechodu, a poté se v dubnu 2024 stane dočasným generálním ředitelem SIE. V tuto chvíli však není jasné, zda Totoki zůstane generálním ředitelem i poté, nebo bude nahrazen. Během pěti let, kdy Jim Ryan působil jako nejvyšší šéf PlayStation, se částečně zasloužil o úspěch PS5. Během jeho působení byly také uvedeny hry první strany, jako je Horizon Forbidden West a God of War Ragnarok, které se staly hity.

Je však také spravedlivé říci, že se Ryan podílel na svém podílu kontroverzí. Jedním z nich bylo, když ho zaměstnanci společnosti Sony obvinili, že nezaujímá postoj k právu na potrat, nebo když Jim Ryan vrhl stín na Microsoft a označil službu Xbox Game Pass za destruktivní pro toto odvětví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *