Soulstice – NOVINKY – Soulslike titul od italských vývojářů!

Soulstice je už podle názvu nová souls like hra, ale vlastně ne tak úplně. Italští vývojáři se kromě Dark Souls inspirovali i Devil May Cry a dalšími japonskými značkami, které se snaží skloubit s vlastním stylem a vytvořit originální titul s vlastním příběhem a novými mechanikami.

  • Plánované datum vydání: 2022
  • Vývojář: Reply Game Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 5, Xbox Series X a S

Soulstice bude podle vývojářů z víc než poloviny o soubojích a pohledávání temného fantasy světa pod invazí démonů, ale ještě předtím se podíváme na příběh hry. Ten totiž taky není zrovna k zahození. V tomhle světě se hrdinové obětují ještě než vykonají svoje velké skutky. Stávají Chimérami, hybridním spojením dvou duší s nadlidskou sílou a dalšími speciálními schopnostmi.

A přesně takhle získala svoji sílu i dvojice hlavních hrdinek Briar a Lute. Jedna sestra se obětovala pro tu druhou, aby ji jako stín mohla doprovázet na nebezpečné cestě v boji s krvelačnými potvorami, označovanými jako wraithi.

Soulstice si možná půjčuje nějaké věci z jiných her, ale vývojáři slibují originální soubojový systém. Což je asi to nejdůležitější, když většinu času ve hře strávíme právě v soubojích. Takže prý máme zapomenout na pomalé, taktické souboje jako jsou například v Bloodborne, ale místo toho bychom se měli připravit na rychlý a dynamický styl, víc se přibližující třeba Devil May Cry.

Hráč bude ovládat obě sestry najednou, bude mít možnost využít spojení jejich sil a vytvoření epických kombíček, která vyčistí mapu od nepřátel.

Soulstice vypadá dost působivě na to, že jde o první hru od tohohle indie studia. Po grafické stránce se hra může jenom chlubit krásným světem a rozmanitými enemáky a co se týká technického zpracování z prvních trailerů se taky máme na co těšit.

Soulstice se chystá na počítače, PlayStation 5 a novou generaci Xboxu, někdy v průběhu příštího roku. Datum bohužel zatím neznáme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *