Soulstice – NOVINKY – Soulslike titul od italských vývojářů!

07. 09. 2021 Nikola Štěrbová
341 zhlédnutí

Soulstice je už podle názvu nová souls like hra, ale vlastně ne tak úplně. Italští vývojáři se kromě Dark Souls inspirovali i Devil May Cry a dalšími japonskými značkami, které se snaží skloubit s vlastním stylem a vytvořit originální titul s vlastním příběhem a novými mechanikami.

 • Plánované datum vydání: 2022
 • Vývojář: Reply Game Studios
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 5, Xbox Series X a S

Soulstice bude podle vývojářů z víc než poloviny o soubojích a pohledávání temného fantasy světa pod invazí démonů, ale ještě předtím se podíváme na příběh hry. Ten totiž taky není zrovna k zahození. V tomhle světě se hrdinové obětují ještě než vykonají svoje velké skutky. Stávají Chimérami, hybridním spojením dvou duší s nadlidskou sílou a dalšími speciálními schopnostmi.

A přesně takhle získala svoji sílu i dvojice hlavních hrdinek Briar a Lute. Jedna sestra se obětovala pro tu druhou, aby ji jako stín mohla doprovázet na nebezpečné cestě v boji s krvelačnými potvorami, označovanými jako wraithi.

Soulstice si možná půjčuje nějaké věci z jiných her, ale vývojáři slibují originální soubojový systém. Což je asi to nejdůležitější, když většinu času ve hře strávíme právě v soubojích. Takže prý máme zapomenout na pomalé, taktické souboje jako jsou například v Bloodborne, ale místo toho bychom se měli připravit na rychlý a dynamický styl, víc se přibližující třeba Devil May Cry.

Hráč bude ovládat obě sestry najednou, bude mít možnost využít spojení jejich sil a vytvoření epických kombíček, která vyčistí mapu od nepřátel.

Soulstice vypadá dost působivě na to, že jde o první hru od tohohle indie studia. Po grafické stránce se hra může jenom chlubit krásným světem a rozmanitými enemáky a co se týká technického zpracování z prvních trailerů se taky máme na co těšit.

Soulstice se chystá na počítače, PlayStation 5 a novou generaci Xboxu, někdy v průběhu příštího roku. Datum bohužel zatím neznáme.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0