Source of Madness – RECENZE – Lovecraftem inspirované nefalšované šílenství!

Source of Madness nechá hráče ztratit se v Lovecraftovském labyrintu plného pravého a nefalšovaného šílenství, kompletně generovaného umělou inteligencí. A aby toho nebylo málo, tenhle nepředvídatelný svět se mění s každou smrtí. Což je rozhodně potřeba, když jde o roguelite titul, kde je smrt na denním pořádku.

  • Datum vydání: 11. května 2022
  • Vývojář: Carry Castle
  • Platformy: Microsoft Windows

Procedurálně generované světy nejsou žádnou novinkou a měnící se lokace vlastně taky ne. Možná proto si tvůrci Source of Madness řekli, že je načase tuhle technologii použít. V jejich hře se kolem hráče mění celý svět i včetně nepřátel. A nejen, že nevíte, co uvidíte příště, ale ani jak se na to připravit.

Pod vším, co vidíte a snažíte se tomu, mnohdy zoufale, vyhnout je vlastně klasická roguelite hra. Hrajete za jednoho z ministrantů a vaším cílem je dostat se z bodu A do bodu B. Kde je A dost šílené, ale pořád celkem civilizované místo do B, obecně známého jako Věž šílenství. A to asi taky mluví za sebe. Cestou projdete několik biomů a postavíte se řadě bossů.

Opakované umírání je součástí balíčku. Každá smrt vás nechá utratit nasbírané orby a pořídit si tak permanentní upgrady s jejichž pomocí se trochu posunete. Ale není to úplně ten boost, na který čekáte. Zatímco jiné roguelite tituly jako třeba Dead Cells s každou smrtí přijdou s něčím novým, tady je to taková rutina.

Už jsme si vyjasnili, že nikdy nevíte, co čekat. Je to drsný, neustále se měnící svět. Ale to je tak trochu ten problém. Je to sázka, každé další probuzení k životu je loterie. Nejdete do toho znovu s tím, že už víte co dělat a máte připravený plán, ale myslíte jenom na to, že by to mohlo být ještě horší a nemáte cestu ven.

Source of Madness přichází se skvělým nápadem a opravdu působivým, i když místy děsivě brutálním světem. To ale samo o sobě nevytáhne gameplay, který zase tak působivý není. Je spíš průměrný s pořádnou náloží nepředvídatelností. Takže pokud nehledáte opravdu nelítostnou výzvu, kde neplatí zažitá pravidla, asi bych nedělala velké naděje.

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *