Space Engineers – RECENZE – Nejlepší český sandbox?

02. 07. 2016 Filip Starý
4 535 zhlédnutí

Pokud vás ještě sandboxové hry nezačaly otravovat a slovo vesmír vám není vzdálené, tak jste již určitě někde zaslechli nebo si přečetli název herního titulu Space Engineers.

České studio Keen Software House vypustilo předběžnou verzi již na podzim roku 2013 a od té doby se hra nachází v kontinuálním vývoji. Díky skvělé komunikaci s fanoušky titulu jsou do hry přidávány prvky, které vzešly z jejich nápadů. V současnosti hra dominuje obrovským množství obsahu, který dovede zabavit na desítky hodin.

Ve Space Enginneers je hráč postaven do role vesmírného poutníka, popř. „inženýra“, který má možnost budovat základny, brázdit vesmírným prostorem a nově i prozkoumávat jednotlivé planety v solárním systému. Ovládání je velmi intuitivní a k vybudování libovolně velké, například měsíční, základny vám stačí malé množství nástrojů. Toto ulehčuje také jetpack, který má hráč na zádech a umožňuje mu snadný pohyb v prostoru. Postupně si tak můžete postavit malou základnu na planetě, vesmírné lodě určené k těžení materiálů a následně také vesmírnou stanici, z které budete vše kontrolovat. 22414_ss-cfdb27096bc716e87b35d516d023b5f95e9612fd-1920x1080-1449072441

Vizuální zpracování herního prostředí je velmi kvalitní a to i přesto, že se jedná o early access verzi. Brouzdání kolem planet ve skvěle vypadající vesmírné lodi poskytuje nezapomenutelný zážitek. To samé platí o sestupu atmosférou na neprobádanou planetu či měsíc.

K dispozici jsou dva herní módy – survival a creative, takže pokud nejste příznivci boje o přežití, můžete si v klidu stavět vesmírné koráby. Další možností je přizvat ke hře kamarády a pustit se do survivalu společně v multiplayeru.

steamworkshop_webupload_previewfile_259297416_preview

Space Engineers patří k titulům, ve kterých se meze fantazii opravdu nekladou a pokud máte s fantazií problém, můžete se podívat na workshop, kde jsou dostupné výtvory ostatních hráčů, které si můžete přidat do vlastního světa, a mohu potvrdit, že občas se tam najdou doslova neuvěřitelné kousky. Ve výsledku tak stačí kliknout na dvě tlačítka, objevit se na prázdném měsíci a vesmírné dobrodružství může začít.

+ Velké množství kvalitního obsahu, multiplayer, průzkum planet.

– Občasné bugy, ale titul je stále v early access.

Hodnocení: 9/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0