Space Hulk: Deathwing – RECENZE – Svět, ve kterém můžete být kýmkoli

  • Vývojáři: Streum On Studio
  • Datum vydání: 14. prosince 2016
  • Žánr: Akční, FPS

Vžijte se do kůže vesmírného terminátora, který je vycvičený jako mariňák. Jediné, co vás bude obklopovat, jsou tunely, které mohou ve vás nabudit klaustrofobii. Styl Space Hulku je ponořen do světa (vesmíru) z Warhammer 40,000.

Hledáte hru, ve které můžete hrát se svými kamarády? Co-op je zde totiž možný, a to až pro 4 hráče (vás a 3 kamarády). Prozkoumávejte společně, nebo v tom horším případě sám tento vzrušující svět, ve kterém vám nedají chvíli klidu tzv. Genestealers. Vše je zakomponováno do mnoha úkolů a misí, které je třeba zdolat. Při putování neznámým světem budete dostávat skilly, nové vymoženosti, equip, levely a mnoho dalšího. Vše bude záležet hlavně na vašich dovednostech. I když hra vyšla nedávno, na steamu se neobjevují moc dobré hodnocení. Není to sice úplně nejhorší, ale aby hra, která stojí necelých 40 eur, měla po 5 dnech smíšené hodnocení, mi nepřipadá jako zrovna moc lákavé pro koupení. To už ale budete muset usoudit sami. Z grafické stránky se ale Space Hulk: Deathwing nemá za co stydět.

V čem tedy jsou ty záporné body, které snižují kvalitu této hry? Z různých úhlů pohledu bych řekl, že je to právě v hratelnosti. Okolí vypadá nádherně, vše na obrazovce je rozmístěno tak, aby šlo co nejlépe vidět na protivníky, a nijak vám nezavází. Zbraň má ukazatel nábojů, kterou držíte v jedné ruce a ve druhé drží váš terminátor obrovský meč, kterým dokáže odehnat všelijaké skákající nestvůry. Problém zde není žádný, ale v tom, jak na vás monstra skáčou, kolem vás se střílí, vše se pohybuje, otřásá a v mžiku sekundy ani skoro nevíte, jestli jste už mrtví, nebo stále bojujete.

Nemohu si pomoci, ale něco mi pořád vnucuje, že hra vypadá velmi podobně na styl Doomu. Možná místnostmi, možná nestvůrami, zřejmě na tom něco bude. Rozhodně se v této hře ale nebudete nudit. Maximálně, že by se mise neustále opakovaly.

+rozložení ukazatelů na mapě, grafická stránka, zbraně

-cena x kvalita, moc urychlené, částečně nevíte, co dělat v boji

Hodnocení: 6,5/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *