Spellsword Cards: DungeonTop – NOVINKY – Čas oprášit karetní balíčky!

Spellsword Card: DungeonTop je karetní rouge-like hra, ve které se hráč snaží projít dungeon s balíčkem karet v kapse. Na první pohled jde jasně vidět inspirace art stylem Darkest Dungeon, ale Spellsword na rozdíl od ostatních karetních her slibuje customizaci balíčku karet i jednotlivých postav.

  • Datum vydání: 16. ledna 2020
  • Vývojář: One Up Plus Entertainment
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux OS, Mac OS

Hráč si může upravit hlavního hrdinu a hlavně jeho schopnosti podle potřeby, klasicky si na začátku hry vybere classu, za kterou chce hrát a s postupným zvyšováním levelů si může dokupovat skilly. To ovlivní především gameplay a výběr minionů. Hrdina se aktivně zapojuje do boje, má ukazatel zdraví a může si vyměnit zbraň a jeho schopnosti doplní speciální artefakty

Spellsword se snaží trochu oživit svůj žánr a nabídnout hráčům možnost hrát hru znovu a znovu. S jinou taktikou, hráč dostane úplně nový zážitek. Souboje se odehrávají na mřížkách 4×4 až 4×10 a i když na větších mřížkách čeká víc nepřátel, bude mít hráč možnost vyzkoušet nové taktiky boje. Vývojáři mysleli na přidání klasického tankování, podpůrné karty, ale i rushování.

Cílem hry je procházet dungeony a vyhrávat jednotlivé bitvy. Progres se dá měřit počtem zabitých nepřátel nebo truhlou se zlaťáky. Za zlato získané v bitvách si hráč může nakoupit nové karty nebo vylepšit ty, které už má. Jestli patříte mezi sběratele, hra má spoustu achievementů, truhličky s pokladem a speciální karty.

Spellsword Cards: DungeonTop mě jako obvykle zaujal art styl hry. Cokoliv jenom lehce inspirované Darkest Dungeon mě prostě zajímá. Většinou mě karetní hry baví jenom na mobilu, ale na Spellsword se vyloženě těším. Hra dovoluje hráčům budovat si svůj charakter a počítá s různými herními styly. Navíc bude plná collectiblů, což je něco, čemu se těžko říká ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *