Spinnortality – RECENZE -Jedna korporace jim všem vládne!

Vždycky jsem si přála vést mega korporaci, která podplácí média, prodává lidem produkty, které jim víc ubližují pomáhají a ovládá světové vlády. Něco jako Umbrella, ale bez smrtelných virů. Ve skutečnosti se mi nic takového asi nepovede, ale Spinnortality nabízí celkem dobrou náhradu. Jde o manažerskou strategii, ve které si hráč může přivlastnit celý svět.

  • Datum vydání: 1. února 2019
  • Vývojář: James Patton
  • Platformy: Microsoft Windows, mac OS, Linux

Spinnortality se odehrává v celkem blízké budoucnosti, je rok 2060 a hráč dostává možnost založit si vlastní korporaci, se kterou změní svět. Ve hře hráče přivítá tým manažerů, který mu vysvětlí, že hlavní cílem korporace je výzkum mozkových implantátů, které jsou klíčem k nesmrtelnosti. Vaším cílem je získat pro tento výzkum finanční prostředky, a to jakýmkoliv způsobem.

Jednotlivé státy se spojily do ekonomicky výhodnějších super států a jejich vlády se podřizují přáním korporací, aniž by o tom věděli. Stačí zahájit pár kampaní na sociálních sítích, poslat speciální jednotky destabilizovat několik regionů a manipulovat lidmi, aby si koupili produkty, které nikdo nechce ani nepotřebuje.

Podobně jako v Plague Inc. má hráč body, které může utrácet za nákup nových prostředků. Proto je nejdůležitější částí hry záložka s výzkumem. Postupným odemykáním položek se objevují nové způsoby jako ničit/ovládat svět, aniž by si toho někdo všiml.

Hra je rozložená na tahy. Na začátku každého tahu se objeví random event. Někdy jde o požadavek vašich podřízených nebo výhodnou nabídku jindy se vaše plány na druhé straně světa hroutí a je potřeba se o to postarat. Jde o zajímavý způsob jak udržet hráčovu pozornost a přitom mu pomáhat měnit svět.

Spinnortality funguje jako skvělá výplň času, když není co hrát. Ovládat svět, měnit názory široké veřejnosti a páchat zlo je super, ale nesmíte to brát moc vážně. Jedna hra zabere pár hodin a po určité době se hry a události v ní začnou opakovat. Bylo by super objevit hru už minulý rok když vyšla, ale nedá se říct, že by tahle hra mohla rychle zestárnout.

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *