Spyro Reignited Trilogy – RECENZE – Od fanoušků pro fanoušky!

Spyro sice vypadá jako hra pro děti a je na ně i primárně zaměřená, ale kdo by dokázal odolat roztomilému fialovému dráčkovi a nechal ho bloudit po velkém světě? Spyro potřebuje pomoct najít ostatní draky a zachránit je. A to, jestli chodíte do školky nebo do práce tady nerozhoduje, jakmile Spyra uvidíte, musíte mu pomoct.

  • Datum vydání: 13. listopadu 2018
  • Vývojáři: Toys for Bob, Sanzaru Games
  • Platformy: PlayStation 4, Xbox One

První Spyro hra se objevila před 20 lety. To znamená, že je pravý čas na remaster a přivedení téhle klasiky do naší doby. Když se totiž podíváte na to, jak hra vypadala před remasterem a teď, všimnete si jedné obrovské změny – barev. Nový, krásně animovaný Spyro je plný výrazných barev a díky tomu i plný života. Samotné postavy jsou jako vystřižené z animovaného filmu a herní mechaniky, ačkoliv se nemůžou rovnat s dnešním standardem vám potvrzují, že hrajete známou hru.

Studio Toys for Bob si na Reignited Trilogy dalo opravdu záležet. Z celkem jasných důvodu sice museli změnit nebo poupravit některé charaktery a místa, na která se ve hře vydáte, ale nemusíte se bát, že by šlo o nějakou rychlou předělávku. Všechno tady má svůj význam, každý malinkatý detail byl dotažen k dokonalosti. A všechno do sebe zapadá. Vizuální stránka nadchne každého.

Samotný gameplay se točí, kolem několika základních mechanik. Spyro umí plachtit, skákat, chargovat nepřátele a samozřejmě plivat oheň. S různými kombinacemi těchto dovedností, dosáhnete různých výsledků. Na některé nepřátele stačí oheň, do jiných je potřeba vrazit a skočit na ně. Mohlo by se tak zdát, že pár základních věcí nedá dohromady celou hru, ale opak je pravdou. Jak Spyro mění styly pohybu a boje, mění se i váš dojem z hraní. Zatímco při plachtění si užíváte vítr ve vlasech a rozhled, při chargování pocítíte rychlost a sílu.

Vývojáři na hře zamakali i co se týká hratelnosti. Nějaké problémy se najdou vždycky a pár hráčů si stěžovalo na problémy s kamerou. Důležitá je však změna ve třetím díle. Spyro tam dostane hratelné kumpány a ti před dvaceti lety úplně nefungovali. Teď je všechno, jak má a vy si hru za seržanta Byrda nebo Bentleyho vážně užijete. Na druhou stranu vždycky jde o Spyra a hra za ostatní se mu nevyrovná.

Spyro Reignited Trilogy je masterpiece ve své kategorii. Spyro vypadá tak, jak by v roce 2018 měla vypadat každá pořádná hra, a i přesto máte pocit, že hrajete na PS2 starou, původní verzi. Upřímně nevím, jak se vývojářům povedlo dosáhnout takového výsledku, ale měli by to naučit ostatní studia, která se pokusila o nějaký remaster. Snažila jsem se najít něco, co by se dalo zkritizovat, ale Spyro Reignited Trilogy je tak promyšlený, že si dokonce můžete zapnout i původní soundtrack (kdyby se vám nelíbil ten nový, který je také úžasný). Tahle hra se dá hodnotit jenom jediným číslem!

Hodnocení 10/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.