Star Wars Battlefront – dojem z bety a příchod princezny Leii a císaře Palpatina

Star-wars-heroes

Vydaná verze očekávaného Star Wars Battlefront, jak již víme tuto hru vývojáři vypustily účelem jejího testování a já nemohu nic víc než vynachválit prostředí Star Wars a jejich hrdinů. Hned sem si musel betu stáhnout, jakmile vyšla neboť sem velký příznivec hvězdných válek. Abych přibližil úvod ve hře máte dvě strany a to rebely a zlé galaktické impérium. Když začnu rebely v jejichž čele stojí hrdinové jako Luke Skywalker, Han Solo a v budoucnu i za Leia Organa. Abych přiblížil trochu tuto postavu Leia je legendární členka královské rodiny a vítanou posilou do vašeho rebelského týmu. Hlavní roli nové hrdinky bude podpůrná činnost a bude členy vašeho týmu. Disponovat bude schopností Trooper Bane, která je založená na výstřelech po dávkách, pokud se trefíte, máte po ve velké většině případů po starostech hlavně u stormtrooperů, hrdinům způsobíte větší poškození a omráčení. Další schopnost se nazývá Enhanced Squad Shield.  Dokáže zastavit některé dovednosti založené na Síle a Leia z něho může dokonce střílet s aktivovanou schopností Trooper Bane, což pozemní jednotky nemůžou.

34j5qos

Co se týká samotného hraní je výhodou že nemusíte řešit munici dokud se vám samotná zbraň nepřehřeje. Pokud se tak stane můžete zbraň ručně chladit mačkáním klávesy R. Zdraví se vám také obnovuje po nějaké chvíli a pro urychlení můžete používat lékařské droidy jako v předchozím dílu Star wars Battlefront. Na výběr v beta verzi budete mít 2 různé mody a tím jeden z nich je například Walker assault. Tento mód se nachází na známé planetě Hoth kde mají povstalci za úkol bránit své základny a impérium naopak tyto základy obsadit neboli deaktivovat. Impérium zde má k dispozici obrovité chodící walkery takzvané AT-AT, které dávají impériu podle mě značnou výhodu oproti povstalcům, na druhou stranu rebelové dokud drží základny, mohou povolávat bombardéry ke zneškodnění těchto kolosů. Díky těmto výhodám budete mít skvělý zážitek z hraní, krom toho že můžete využívat power upy k získání hrdinů. Na planetě hoth jsou k dispozici za rebely Luke Skywalker a za impérium Darth Vader. S Darth Vaderem si užijete spoustu zábavy navíc když můžete kohokoliv pořádně přiškrtit. Naopak Luke Skywalker zde působí outfitem z epizody 6 a asi těžko by se Vaderovi zde postavil v letecké uniformě jako tomu bylo ve filmu.

2916874-star_wars_battlefront_-_fighter_squadron_-_a_wing_vs_imperial_shuttle___final_for_release

A co jsem si obzvláště užíval jelikož jsem pilot malých letadel je létání v X-Wingu. Má to ale jedno ,,ale¨, musíte si sehnat určitý power-up, který po aktivování záleží jestli budete mít power-up na X-Wing, A-Wing nebo AT-AT či TIE Fighter, poté už se jen objevíte v kokpitu daného letounu a letíte.  Power-upy budete mít velmi málo k dispozici a na poměrně nebezpečných místech, ke kterým se budete muset někdy i prostřílet. Další nevýhodou powe-upu je že vyžaduje čas k aktivaci, takže pokud vás někdo zabije po sebrání tak máte smůlu a musí shánět power-up znova. Někdy můžete mít štěstí a může se k vám dostat náhodou. Ovládání stíhacích letounů je už jednoduší, postačí pár kláves a myš k ovládání vašeho arsenálu. Díky tomuto jednoduchému ovládání se můžete soustředit přímo na boj a rozstřílet každého nepřítele který se před vámi objeví, ale stačí udělat malou chybu a stanete se kořist v několika sekundách. Ale věřte mi, že vždy i po sestřelení se budete znovu těšit až usednete do kokpitu stíhače či monstrózního walkera AT-AT.

Star_Wars_Battlefront_Beta_15-pc-games

Druhý mód o který velice rád uvedu se nazývá Drop Zone,  tentokrát se ale ocitnete na planetě Sullust. Jedná se převážně o pěchotu a pro vozidla zde není místo hlavně tento mód je dostupný maximálně pro 16 hráčů. Power-upy zde omezují jen vaši výbavu. Prioritní úkol pro vás bude obsazování záchranných modulů, které postupně padají na povrch planety, čím více zaberete modulů tím lépe pro vás i váš tým. Je to hodně podobný mód Headquarters ze série Call of duty a bohužel nevím co se mnou bylo, ale tento režim sem nenáviděl z důvodu že se někdo dokázal nacpat za sud a těsně než jste cíl obsadily jste dostali hlavu. Zde se pobavíte mnohem víc, neboť můžete používat různé vychytávky a hlavně nezapomenout na jediné.. na týmovou práci. A pokud máte dobrý tým, budete se bavit hodně dlouho což mohu doporučit klidně začít tímto režimem hry.

rendition1.img

Hlavně na co bych nechtěl zapomenout bude velký příchod updatu, který přinese mocného císaře Imperia Palpatina neboli Darth Sidiouse. Tentokrát svým nepřátelům budete moci dopřát plnou sílu temné strany a usmažit každého v závalu blesků temného pána. Hlavním útokem tohoto padoucha je Force Lightning, který způsobuje velká zranění nepřátelům. Dále disponuje silnější formou s názvem Chain Lightning, jedná se o plošnou schopnost, která způsobuje poškození ve větší oblasti ve všech směrech kolem vás. Třetí schopností se kterou má císař navrch je Force Dash kterou nikdo nedoporučuje podceňovat. Po aktivování Force Dash se začne velmi rychle pohybovat v daném směru, což může parádně překvapit nepřítele a to tím že jakmile uvidíte císaře v hledí se najednou objeví vedle vás. Císař dokáže také zastávat jakož to vládce impéria i podpůrnou roli a využít schopnost Imperial Resources k rozdávání power-upů svým spoluhráčům a bonusů ke zdraví ostatním padouchům.

Co se týká mého celkového názoru na tuto hru je velmi pozitivní hlavně boj se stíhačkami mě opravdu uchvátil jen ty power-upy by mohli být dostupnější. Co mě trochu udivilo jsou zvláštní respawny přímo do přední linije kde vás zrovna může zašlápnout walker AT-AT.  Samotná hra z prostředí Star Wars je úžasná a je to skvělý nástupce staršího dílu u kterého se nudit nebudete. Já dávám palec nahoru a přeji hodně mrtvých nepřátel a dosažených power-upů.

PLUS
+ Výborné prostředí
+ Jednoduché ovládání stíhačů
+ Hrdinové
+ Skvělé herní mody
+ Efekty
+ Je to prostě Star wars 🙂

 

MÍNUS
– Hůře dostupné power-upy
– Někdy ten respawn není dle očekávání
– Bez dobrého týmu to prostě nejde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.