Star Wars: Battlefront II – TÉMA – Třídy bojovníků a jejich rozbor

Star Wars: Battlefront II přináší oproti minulému dílu velký posun v herních mechanikách a především co se týče tříd bojovníků. Pro vysvětlení trochu retrospektivy: v minulém díle z roku 2015 žádný třídní systém neexistoval a vy jste si pouze upravovali svého vlastního vojáka, včetně úprav týkajících se zbraní či vizáže. Star Wars: Battlefront II si berou to nejlepší z Battlefieldu 1, představují tedy třídní systém čtyř základních válečnických tříd, přičemž dnes si je představíme a povíme si i o jejich přednostech a negativech.

1. Assault

Assault, neboli klasický pěšák, je třída, kterou mám osobně nejraději, protože je vlastně nejjednodušší za ní hrát. Nabízí repertoár klasických automatických zbraní, tedy hlavně samopalů SMG a útočných pušek (E11, A280). Jeho hlavním úkolem je vběhnout s kolegy do boje a získat pro svůj tým potřebné záchytné body. Pěšák je klasický univerzál, můžete si tedy hraní s ním upravit k obrazu vlastnímu. Jakožto pěšák ale budete v hlavní útočné linii, musíte tedy počítat s tím, že budete často umírat.

 

2. Heavy

Ani Heavy není bůhvíjak těžký na hraní. Jeho hlavní výhody jsou především velká zbraň s velkým dosahem a pořádným výkonem. Heavy má navíc hodně životů, což z něj dělá postavu, se kterou byste klidně mohli přežít celou (kratší) hru. Je to ale typický support, to znamená, že se nehrne do špičky útočné formace a raději zůstává vzadu a kropí ranou pulzních střel nepřátelskou základnu. Jelikož s sebou nosí těžký kulomet, musí být zákonitě pomalý a takový také je. Naštěstí je skutečně lepší zůstat s ním v pozadí a podporovat pěšáky.

3. Officer

Jestliže jsem tvrdil, že Heavy je třída na podporu pěšáků, Officer je vlastně třída na podporu všech spřátelených jednotek. Dokáže svými povely zvednout hráčům damage i zdraví a to z něj dělá definitivně vojáka do zálohy, ne do útoku. K tomu připočteme jeho zbraň, která je pouze příruční pistolí, a máme skutečně spíše obranou pozici, nikoliv útočníka. Na druhou stranu, pistole, kterou Officer má, je skutečně silná a dokáže zabít i na jednu či dvě rány.

4. Specialist

Specialista je vedle Assaulta moje druhá nejoblíbenější třída. Je to vlastně takový znalec bitevního pole. Ví, kde co je, kam jít a kde číhat na nepřítele. K tomu všemu má odstřelovací pušku, kterou dokáže zaměřit na krátkou i na delší vzdálenost a nepřítele tak jednou přesně mířenou střelou usmrtit. Přesně to od ultimátního zabijáka chceme.

Jak tedy vidíte, Star Wars: Battlefront II nabízí zajímavý systém třídního systému, který je navíc jednoduchý a snadno pochopitelný. Osobně doporučuji každou třídu vyzkoušet v několika hrách, klidně jen v singleplayeru a pak si vybrat jednu či dvě oblíbené a naučit se s nimi hrát jak nejlépe to jde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *