Star Wars: Battlefront II značně omezí systém mikrotransakcí – NOVINKY

16. 03. 2018 Jakub Fišer
815 zhlédnutí

Když druhý díl novodobé multiplayerové série Star Wars Battlefront 2 vyšel, vzbudil velmi rozporuplné reakce. Mělo se jednat o po všech stránkách lepší hru, než je tomu u minulé generace, která všechny fanoušky Hvězdných válek akorát tak zklamala. Dvojka byla skutečně v mnoha ohledech lepší – přinesla zpět například systém tříd, k tomu se posunula i grafika, hráče však trápilo něco zcela jiného. Mikrotransakce. To je to slovo, které provází moderní herní průmysl, přitom ale zcela zbytečně. Hra byla těmito mikrotransakcemi přímo prošpikována a značně zvýhodňovala platící hráče. Tomu má být ale s novým updatem nyní konec.

Příští týden totiž do Star Wars Battlefront 2 poputuje nový upgrade, který by měl kompletně překopat systém mikrotransakcí, které akorát zvýhodňují hráče, kteří se nestydí si za herní postup zaplatit. V první řadě chtějí vývojáři z švédského studia DICE změnit systém kartiček, tzv. Star Cards, které si mohli hráči koupit. Ty půjdou nyní vydělat pouze samotným hraním, a popřípadě zakoupit následně za herní měnu. Neoblíbené kartičky ale ze hry nevymizí, již však nebudou dostupné v lootboxech, ve kterých nově najdeme jen kredity a estetické doplňky; zřejmě po vzoru Battlefieldu 1. Tyto lootboxy však budou stále k mání za obvyklou cenu v klasické měně, již však nebudou hráče herně obohacovat.

Celý na oko skvělý nápad má však výraznou trhlinu. Všechny itemy, tudíž i karty, zůstanou na vašem účtu a hráči, kteří si je již stačili zakoupit tak mohou počítat s tím, že stále budou lepší, než hráči s menším množstvím kvalitní kartiček. Jak se ale zdá, neexistuje lepší způsob, než ten, který se vývojáři v DICE a EA rozhodli uskutečnit. Na každý pád, aktualizace zaručující nový obsah a nový systém mikrotransakcí vyjde konkrétně 21. března a bude nutné, abyste pro další hraní měli tento update stažený a nainstalovaný. Osobně se nemůžu dočkat, jak moc Star Wars Battlefront 2 díky tomuto updatu prokoukne. Snad.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0