Star Wars: Battlefront nabídne rozsáhlé multiplayerové bitvy – NOVINKY

Ledová planeta Hoth a její vzdušné souboje

Dubnová akce Star Wars: Celebrations překvapila nejednoho fanouška, ale i herního novináře, když na ní došlo k oficiálnímu představení Star Wars: Battlefront. Něco takového se očekávalo spíš až na mediálním veletrhu E3, jenže vývojářům se očividně nechtělo čekat. Nová hra, doprovázející sedmý film z celosvětově slavné ságy George Lucase, představí nejen vzdušené souboje – zahrajeme si například i za Dartha Vadera, Boba Fettu nebo Lukea Skywalkera a to z pohledu první osoby. Na E3 jsme se samozřejmě dočkali nových informací, také nám ovšem tvůrci sdružení pod EA (studio DICE, Lucasfilm a UPRISE) ukázali vůbec první misi, odehrávají se v prostředí ledové planety Hoth.

star wars b 2

Prvního září tvůrci prostřednictvím oficiálních stránek sdělili, že počátkem října spustí otevřenou betu. Mohou si ji zahrát majitelé nextgen hardwaru, tedy konzolí XONE a PS4 nebo osobních počítačů. V den spuštění bety se zároveň zpřístupní aplikace SW: Battlefront Companion, již během října naleznete zde, na oficiálních stránkách velké hry. Umožní hráčům zahrát si oddechovou karetní hru, inspirovanou světem Hvězdných válek. Přestože nově oznámená karetní hra blíže nesouvisí se Star Wars: Battlefront, pro věrné fanoušky se stane krátkým zpestřením.

Battlefront se už od začátku profiluje jako multiplayerová hra, do níž se v rámci jedné mapy připojí až čtyřicet hráčů. Přitom vám dá na výběr, jaké si zvolit herní módy, ten nejběžnější se nazývá Walker Assault; tvůrci jej prezentovali v červnu na E3. Začínáme v kůži bezejmenného vojáka, jenž bojuje proti vojskům imperiálních klonů. Posléze nasedáme do stíhačky a teprve pak začínají opravdové souboje, i když ani ty pozemní se nezdají špatné díky efektivním prvkům hratelnosti. SW: B nepůsobí vůbec lacině, jakkoli se může zdát průměrný v rámci stříleček. Jedině motiv Star Wars ho však zachraňuje od nudy, dovolí nám pilotovat stíhačky X-WING, TIE, Millenium Falcon, navštívíme známé planety Hoth, Endor a Tatooine nebo si zastřílíme z blasterů. Bez značky Star Wars by prostě Battlefront nemohl existovat. Ovšem právě na tom staví veškerou hratelnost. Fanoušci Star Wars vůbec poprvé okusí, jak se léta v X-WINGU a co obnáší jeho pilotování. Osobně se na betu nemůžu dočkat, stejně jako většina fanoušků Lucasova díla.

star wars b 3

Bohužel se před několika měsíci potvrdila smutná zpráva, že SW: Battlefront nebude obsahovat žádnou singleplayer kampaň. Oproti předchozím hrám univerza se tak nemůžeme těšit na čistě příběhovou linku, kde by se jakkoli nastínil příběh. Třebaže jej nový SW: B nepostrádá, vyprávění se tu značně omezí. Většina lidí sice ráda vyzývá na souboj své kamarády, místo aby utápěla dlouhé hodiny v singleplayeru, jenže ostatním pochybí… Nedá se s tím nic dělat, Battlefront chce okouzlit především pomocí mnoha prvků hratelnosti, které jen tak rychle nevyčerpáme.

Studio DICE exceluje na poli grafiky, což se otisklo do podoby této hry. Vypadá opravdu krásně, grafika se blíží fotorealistickému modelu světa. Nejvíc podle mého názoru člověka uchvátí krajina v pozadí, ať už boje zastihly ledovou planetu Hoth nebo pouštní Tatooine. Celou hru pohání herní engine Frostbite 3, s nímž pracuje i studio Bioware, kutící nový Mass Effect: Andromeda. DICE nadále vyvíjí další hry ze série Battlefield, postará se o pokračování Mirror’s Edge s podtitulem Catalyst, a proto se v tomto žánru vyzná. Nikdo tolik neovlivnil žánr stříleček, o tom se nedá pochybovat.

star wars b 4

Star Wars: Battlefront vychází 17. listopadu na konzolích XONE, PS4 a stolních počítačích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *