Star Wars Jedi: Survivor – Ať tě provází stabilní FPS!

Star Wars Jedi: Survivor je momentálně jedna z nejdiskutovanějších her. A ne ani tak protože se na ni s napětím čekalo a příběh přinesl přesně to, v co fanoušci doufali, ale protože jako tolik jiných AAA titulů se potýká s problémy při vydání. A tady se to opravdu přehlédnout nedá.

  • Datum vydání: 28. dubna 2023
  • Vývojář: Respawn Entertainment
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox Series X a Series S, PlayStation 5

S předobjednávkou velkého titulu tak nějak čekáte, že při prvním spuštění bude fungovat. Poslední dobou to sice moc pravidlem není, ale stejně. Součástí ceny by měla být i jakási záruka kvality. Což ale není případ Jedi Survivora a pokud chcete hrát na počítači, doporučila bych najít si jiné plány na večer.

První problémy se objevily téměř okamžitě, když hráči začali recenzovat, že má hra opravdu hezkou načítací obrazovku, akorát že se nedostane za ni. A odpověď, že by situace měla být lepší po opuštění první příběhové planety taky nikomu moc nepomohla, když se tam ani nemůžete dostat.

Problémem jsou především nestabilních FPS a jak se ukazuje, je Jedi Survivor větší žrout RAMek než Google Chrome. Taky dává zabrat CPU a je úplně jedno, jak výkonný stroj máte. Ve zkratce se s počítačovou verzí táhne řada problémů (stížnosti se objevili i na konzolích) a i když to některým hráčům funguje i na počítači, jestli vážně toužíte po tomhle titulu, asi chvíli počkejte na patche.

Pokud se vám podaří se dostat až k příběhu a všemu, co hra opravdu nabízí, neměli byste být tak zklamaní. Galaxie je pořád pod nadvládou pořádku a organizovanosti a někteří nejmenovaní hrdinové se to pořád snaží zničit (což dodávám s nutným odporem ke snažení Rebelů). Nicméně Cal se po konci Fallen Orderu posunuje výš ve vedení všech operací proti Impériu a v dokonale vymodelovaném světě si něco pro sebe najde úplně každý. Teda asi až na fanoušky Grogua, protože ten se někde schovává s Mandou po boku.

Gameplayově hra hodně těží z jedničky a pokud jste ji hráli, stačí jenom chňapnout ovladač a jste zpátky v sedle. Bojový systém tady působí o něco propracovaněji a zábavněji a máte víc prostoru ke hledání kolektiblů. Jinak je to prostě akční RPG titul, zasazený mezi světelné meče a rytíře Jedi, kde si házíte mincí, jestli si vůbec zahrajete.

Hodnocení 6/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *