Stardew Valley – RECENZE

Je pravda, že sandboxových her je v dnešní době až moc, ale to neznamená, že se nenajdou opravdu originální a zábavné kousky. A jednou z těchto výjimek je i Stardew Valley.

Nezávislé RPG Stardew Valley vydala londýnská společnost Chucklefish Games a to v únoru letošního roku.

U této novinky není jiná možnost, než začít grafickou stránkou. Jedná o retro/pixelový vizuální zážitek, který v mnohých hráčích vyvolá nostalgii. Jedná se totiž o podobné zpracování, jaké jsme mohli vidět u legendárních Pokémonů na prvních barevných Game boyích.pzSIkz3syWTa.878x0.Z-Z96KYq

A jaká je tedy hra z hlediska příběhu? V roli bývalého zaměstnance v kanceláři se dostaneme na farmu, která leží na odlehlém venkově a našim úkolem je vybudovat fungující systém, zlepšovat se a nakupovat nové vybavení. Hra tedy obsahuje všechny standartní RPG prvky. S tím souvisí i hratelnost. Zde se klidně můžeme odkázat na tituly jako Minecraft nebo Terraria, ke které má Stardew Valley pravděpodobně nejblíže. Hlavním bodem zájmu je sice zemědělství, ale protože se jedná o plnohodnotný sandbox, tak to neznamená, že se musíme okopávání záhonků a stříhání ovcí věnovat pořád na 100%. Za zmínku stojí možnost těžby v dolech, obchodování, prozkoumávání okolí a mnoho dalších věcí.2016-03-02_00006

Titul si vás dovede získat hlavně díky obrovskému množství obsahu. Hra nám poskytuje téměř nekonečné možnosti a i po několika dnech zapáleného hrání, najdeme vždy něco nového. Vždy bude něco dalšího, co lze s tím mlékem udělat, co z něho vyrobit, najdeme nová semínka, která poběžíme rychle zasadit, narazíme na nové NPC, apod.

Ve výsledku nám Stardew Valley sice vlastně nepřináší nic nového (standartní inventář, těžba surovin, obchod, souboje, atd.), ale atmosféra je natolik jedinečná, že si dovede získat téměř každého.

+ Jedinečná atmosféra pixelového RPG.

– Z obecnějšího hlediska nepřináší hra skoro nic nového.

Hodnocení: 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *