Starfield – Další zásah očekávané hře! Leaker zatčen!

Byl zatčen muž jménem Dan Harris, který údajně vyzradil prvních 40 minut očekávané hry Starfield. Uniklým záběrům, nahraným mobilním telefonem, se dostalo široké pozornosti na platformách, jako je Imgur, přestože je Bethesda Game Studios aktivně blokovala na YouTube. Diváci si všimli, že Harris hru zřejmě nezná a hraje špatně. V následném videu se omluvil Toddu Howardovi, řediteli Bethesda Game Studios, a uznal, že nemá dostatečné znalosti v oblasti her. Toto přiznání usnadnilo policii jeho vypátrání a čtyři dny po zveřejnění původního videa byl zatčen.

Případ nabral na síle poté, co Harris začal prodávat ukradené kopie hry Starfield, včetně limitované edice Constellation Edition, na japonské platformě elektronického obchodu Mercari. Dokonce zveřejnil videa, na kterých ukazuje, jak platí společnosti FedEx za přepravu prodaných kopií. Později se zjistilo, že za krádežemi stojí 29letý zaměstnanec skladu. Ten byl zatčen šerifem okresu Shelby v Tennessee a čelí obvinění z krádeže, včetně trestného činu i přestupku, a také z držení marihuany.

Pozoruhodné je, že ze smazaných videí vyplynulo, že pachatel usiloval nejen o finanční zisk, ale vyjádřil také touhu spáchat vraždu. Svým následovníkům chtěl dokázat, že kopie, které prodává, jsou pravé, a proto se nahrával. Jeho činy však vedly k jeho zatčení a zdá se, že zisk, v nějž doufal, se mu vymstil.

Starfield, očekávaná nová IP hra společnosti Bethesda, má vyjít 6. září pro Xbox řady X/S a PC, přičemž předčasný přístup pro majitele dražší edice začne 1. září. Navzdory tomuto incidentu zůstává vzrušení kolem hry vysoké.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *