Starfield – Provokativní vesmírné dobrodružství plné kontroverzí

Vypadá to, že se blíží vydání hry Starfield od Bethesdy. Ačkoliv se pravděpodobně nedočkáme v první polovině tohoto roku, vývojáři se zdají být na správné cestě k naplnění stanoveného termínu 6. září 2023. To naznačují také hodnocení ratingových komisí, která se začínají množit. Po australském hodnocení, kde hra obdržela rating R18+ pro dospělé, přichází s hodnocením také americká ESRB (podle informací z PCGamesN). ESRB přináší několik zajímavých detailů navíc k očekávanému ratingu M (vhodné pro starší 17 let).

Podle shrnutí ESRB ve hře Starfield se objeví krev, nadávky, citlivá témata, drogy a násilí. Komise ESRB však také poskytuje bližší popis některých aspektů, což naznačuje, že ve hře se budou vést i filosofické debaty o sexu. ESRB uvádí, že postavy ve hře budou „sdílet postel“ a následně proběhnou dialogy, které doplní tuto situaci. Například v jednom dialogu zaznívá věta: „Život je pohlavně přenosná nemoc, která je 100% smrtelná“, což je poměrně hluboký výrok. Další dialog pak odkazuje pravděpodobně na opakující se sexuální kontakty, když postava říká: „Jsem pro to, abychom se trochu odvázali, ale příště to zkusme bez jetpacků a povídejme si třeba o hvězdách. To by bylo úžasné.“ Mimo poznámky o jetpacích, které mohou připomínat kůň jednorožec z hry Zaklínač, je jasné, že Starfield nabídne zábavné a pravděpodobně i provokativní scény.

ESRB také přiblížila souboje ve hře, které budou velmi rychlé a plné bolesti a výbuchů. Některé souboje s nepřáteli mohou skončit v kalužích krve a pod padlými těly se mohou objevovat krvavé stopy. Součástí zážitku bude také konzumace drogy s názvem Aurora, která bude významnou omamnou látkou ve hře. Hráči se pravděpodobně budou muset zapojit do výrobytéto drogy. ESRB uvádí, že po požití drogy se změní nebo rozmazá obraz ve hře a dodává, že hráči nebudou muset drogu jen kupovat, ale mohou ji také krást od ostatních postav. I když to není nic revolučního, zdá se, že Starfield nebude jen prostou vizí budoucnosti, kde budeme hrát roli diplomatického spojovatele národů a snažit se přimět frakce k spolupráci. Hra nabídne také určité odchylky od tohoto scénáře, což je v souladu s tím, jak Bethesda obvykle tvoří své herní světy.

Bude zajímavé sledovat, jak se tato kontroverzní témata a prvky promítnou do samotného herního prostředí a jaký vliv budou mít na příběh a hratelnost. Starfield slibuje dobrodružství ve vesmírném prostředí, které nás vtáhne do nekonečných hlubin vesmíru a zároveň nás donutí přemýšlet nad morálními dilematy a temnějšími stránkami lidské povahy.

Ať už si zachová svou osobitost a originalitu nebo se stane kontroverzním experimentem, jedno je jisté – Starfield vyvolá mnoho diskuzí a vzbudí silné emoce mezi hráči. Doufejme, že se brzy dozvíme více o této očekávané hře a zda dokáže splnit očekávání fanoušků a stát se dalším úspěchem v herním světě Bethesdy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *