Starship Troopers: Terran Command – NOVINKY – Solidní RTS hlavně pro fanoušky!

Starship Troopers je značka, kde je zdánlivě tou nejdůležitější věcí ničit arachnidy na vzdálené planetě vším, co máte k dispozici. Vše ve jménu lidstva a jeho přežití, samozřejmě. A i když je lore trochu hlubší, v nové strategii Terran Command z tohoto universa na to řeč moc nepřijde.

  • Datum vydání: 16. června 2022
  • Vývojář: The Aristocrats
  • Platformy: Microsoft Windows

Pokud jste tady kvůli komplexnímu ovládání, budování základem a tolik důležité těžbě surovin – za kterou lidstvo tak moc bojuje – asi nebudete úplně nadšení. Tahle strategie je dost přímočará. Máte vlastí jednotky a vaším úkolem je zničit brouky v dohledu.

Víc než logistika a přerozdělování zdrojů se vám tady hodí taktika. Vaše jednotky zcela závisí na vašich rozkazech. Jedna jednotka přes druhou nemůžu střílet a dokonce si brání ve výhledu. Formace, držení linií a přesuny vás budou strašit celou hru, díky nim ale můžete z malé jednotky udělat hrdiny. A ideálně za sebou nechat zelenou kaši, kterou dřív byly brouci.

Na otevřených mapách je radost vydávat rozkazy. Máte spoustu místa pro vlastní akci, nikdo nikomu extra nezavazí a brouci padají jeden po druhém. Jinými slovy perfektní akce. V užších prostorech už to tak perfektní není. Místo vydání rozkazu musíte přejít k mikromanagementu každého kroku, aby se vojáci mezi sebou nepletli. Nejen, že je to frustrující, ale funguje to jenom do doby, než k vám z nějakého tunely přiběhnou brouci a udělají pro změnu kaši z vašich vojáků.

Nesnažím se říct, že by hra byla nedodělaná nebo příliš jednoduchá, to zase ne. V každé misi máte omezené množství vojáků, ale i tak si můžete povolat posily, když se zrovna nedaří. Hlavní objective doplňují vedlejší úkoly se sladkými odměnami. Všichni vojáci mají možnost dosáhnout na povýšení, třetí úrověň odemyká jednu z ultimátních schopností a do hry se tak dostane granátová salva a větší rakety.

Starship Troopers: Terran Command je hra hlavně pro fanoušky masakrování brouků. Asi každý z nás viděl filmové zpracování knih, ale kdo vlastně četl knihy? V kampani čeká asi dvacet map, kterou nejsou randomizované a při opakovaném průchodu nečeká žádné překvápko. Nemůžete si ani vyměnit strany a poslat brouky, proti chodícím měkkým pytlíkům s krví uvnitř. Ale za hezkou cenu 25 eur, se nebudete vyloženě nudit a určitě nebudete mít pocit, že by jste si vítězství nezasloužili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *