Stealth Blade – Recenze akční indie hry s katanou a pomstou!

Stealth Blade je akční hra s temným stylem, která se odehrává z boku. Hlavní hrdina, hnaný touhou po pomstě, musí procházet různými zkouškami, vyhýbat se nástrahám a likvidovat ďáblovy služebníky, aby pomstil svou ženu a zachránil svého syna. Jak hráč postupuje ve hře, musí neustále zlepšovat své schopnosti, vylepšovat atributy a sbírat užitečné předměty, aby mohl účinně porážet nepřátele. 

Jako hlavní zbraň slouží katana, která hráčům umožňuje okamžitě zabíjet nepřátele v cestě. Musí si však dávat pozor i na smrtící pasti, protože jakýkoli kontakt s nimi vede k okamžité smrti. Poražení létajícího draka ve hře odměňuje hráče dalšími bonusy. Hra se soustředí na koncept sebezdokonalování v několika dimenzích.

Stealth Blade, vyvinutý společností lc85 a distribuovaný 66games, je malá indie ninja hra dostupná na PC. Studio má za sebou produkci kompaktních, ale zábavných her, jako jsou Stealth Blade a Endless Fireworks Simulator. Hra nabízí jednoduchou a příjemnou hratelnost a staví hráče do role hbitého nindži, který musí projít různými etapami. Každá úroveň přináší nové překážky a typy nepřátel a postupně zvyšuje obtížnost. Navzdory náročné hratelnosti zůstávají schopnosti hlavního hrdiny konstantní, což vyžaduje, aby se hráči zdokonalovali v ovládání.

Po vizuální stránce hra Stealth Blade využívá vektorové siluety inspirované tradičním čínským loutkovým a stínovým divadlem, které hráče vtáhnou do atmosféry bambusových lesů typických pro nindža příběhy. Jednou z nevýhod tohoto vizuálního stylu je však to, že občas znesnadňuje rozeznávání objektů, které mohou hráče při kontaktu s nimi okamžitě zabít, což vede k případům nespravedlivé smrti.

Stealth Blade nabízí známý herní zážitek, kdy se ninjové vyhýbají smrtícím nástrahám a porážejí nepřátele pomocí katany. Díky přijatelné ceně a skromným produkčním hodnotám nabízí hra několik hodin zábavy s uspokojivou hratelností a grafikou. Hra Stealth Blade, která vyšla na platformě Steam 19. prosince 2023, je vhodná pro fanoušky klasických nindža arkád, kteří hledají finančně nenáročnou variantu. Avšak těm, kteří ve hře hledají větší hloubku než jen skákání a boj, nemusí přijít tolik vhod.

7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *