Steam Deck OLED – Vylepšená verze handheldu od Valve s OLED displayem!

Společnost Valve oznámila vylepšenou verzi své „kapesní“ konzole Steam Deck, která je vybavena displejem OLED, lepším chlazením a o něco vyspělejším procesorem. Nová verze se může pochlubit prodloužením výdrže baterie o 30-50 % díky energetické účinnosti použitého hardwaru a nižší spotřebě energie displeje OLED. Nový Steam Deck s kódovým označením Sephiroth využívá procesorovou architekturu AMD Zen 2 a architekturu RDNA 2 pro integrovanou grafiku, vyráběnou modernějším 6nm procesem, což má za následek nižší spotřebu energie při hraní.

Pokud jde o specifikace, nový Steam Deck nabízí čtyři jádra CPU, osm vláken a GPU s 512 stream procesory a taktem 1,6 GHz. Je také vybaven rychlejší operační pamětí LPDDR5, jejíž 16GB část pracuje rychlostí 6 400 MT/s. Steam Deck OLED bude k dispozici v konfiguracích s 512GB a 1TB SSD za cenu 569 eur, resp. 679 eur. Varianta s 256GB SSD a LCD displejem bude stále dostupná za 419 eur, zatímco model s LCD displejem ve verzích 64GB a 512GB bude po vyprodání zásob ukončen.

Vylepšený Steam Deck nabízí oproti svému předchůdci několik významných vylepšení. Velikost obrazovky se zvětšila o 0,4 palce, obnovovací frekvence se zvýšila o 30 Hz a režim HDR poskytuje jas až 1000 nitů. Zařízení je vybaveno baterií s kapacitou 50 wattů, která poskytuje 3-12 hodin hraní v závislosti na obsahu. Steam Deck se může pochlubit také rychlejší pamětí RAM, tišším ventilátorem, vylepšeným chlazením a hmotností sníženou o 29 gramů. Mezi další vylepšení patří přesnější haptická odezva, hlasitější reproduktory s vylepšenými basy, pokročilá Wi-Fi 6E pro rychlejší stahování obsahu, podpora Bluetooth 5.3 a vícebarevný LED indikátor.

Displej OLED prošel důkladným testováním, aby se vyřešily obavy z vypalování obrazu, a záruka na hardware společnosti Valve se vztahuje na problémy se všemi součástmi včetně displeje. První recenze nového Steam Decku vyzdvihují zlepšení výdrže baterie, chlazení a nové obrazovky, což z něj činí vysoce ceněný upgrade. Steam Deck OLED bude k dispozici ke koupi od 16. listopadu a milovníkům kapesních konzolí nabídne pokročilejší herní zážitek.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *