Steam – Nejnižší ceny za posledních 30 dní díky nové směrnici EU: Už žádné falešné slevy!

Platforma Steam začala zobrazovat nejnižší ceny produktů za posledních 30 dní, v souladu se směrnicí Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/2161, známou také jako modernizační směrnice „omnibus“. Tato novela zákona má za cíl posílit ochranu spotřebitele a v případě Steamu se projevuje větší transparentností ohledně nabízených slev. Podle nové směrnice mají prodejci povinnost informovat spotřebitele o nejnižší ceně produktu během posledních 30 dní, aby se předešlo klamání zákazníků pomocí „falešných“ slev nebo umělého zvyšování ceny před slevou.

O této změně v Steamu informoval web SteamDB, který sleduje ceny, počet hráčů a další statistiky na platformě. První informace o nejnižší ceně se objevila u hry Above Snakes, která byla vydána 25. května a momentálně nabízí zahajovací slevu 10 %. Zatím se zdá, že jiné vybrané hry tuto informaci ještě nezobrazují, ale nelze s jistotou tvrdit, zda je Above Snakes jedinou hrou s touto funkcí, protože někteří uživatelé uvedli, že se s tímto prvkem setkali již před měsícem u jiných her.

odkaz na twitter:

Nicméně se očekává, že postupně budou nejnižší ceny produktů zobrazovány u všech her na Steamu. Například na stránce Above Snakes je uvedena běžná cena hry 24,99 euro a také aktuální cena ve slevě, která je 22,49 euro. Momentálně je tato částka uvedena jako nejnižší cena, protože od vydání hry nedošlo k žádné změně ceny.

Steam není první digitální herní platformou, která implementovala tuto informační funkcionalitu. V březnu tohoto roku tuto změnu oznámil také GOG, jiný digitální herní obchod. Je tedy jasný trend k větší transparentnosti ohledně cen produktů na digitálních herních platformách, což je přínosem pro spotřebitele, kteří si mohou lépe porovnat nabízené slevy a nakupovat s větším povědomím o cenách her.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *