Steam zpřísňuje, zatrhává falešnou reklamu – NOVINKY

06. 11. 2016 Jakub Fišer
1 088 zhlédnutí

Znáte to, v dnešní době je nakupování her velmi jednoduché, mnohdy i docela zábava. Na Xboxu i na PlayStationu máte vlastní store, zatímco na počítači je těchto obchodů hned několik, tím nejznámějším a nejzásadnějším je ale obchod Steam, který funguje od roku 2002, ale velký boom se strhl až po roce 2010. V roce 2014 bylo evidováno přes 100 milionů účtů a kolem 4 tisíc položek. Steam se ale stal i jakousi sociální sítí pro hráče, zkrátka se opravdu snaží fungovat na všech frontách a zavděčit se všem. Trochu zištně ale k tomuto obchodu přistupovali někteří vývojáři, neboť ti na stránky mnohdy umisťovali upravené obrázky a screenshoty ze hry.

Případů, kdy vývojáři, mnohdy špatně hodnocených her, uploadovali nepravdivé obrázky je hodně. Navíc případů, kdy se u podobných her objevilo více podezřele pozitivních recenzí uživatelů je také dost, vedení Steamu se tak rozhodlo zatrhnout podobným podvodníkům jejich akci. Můžeme si to přiblížit na jasném příkladu, kterým je Steam page hry No Man’s Sky, kdy je prokázáno, že vývojáři upravili „screenshoty“ ze hry v post-produkci a ty tak neukazují skutečnou hru. Z nového Steam updatu je cítit, jak se snaží Valve upřednostňovat realitu (i když může být kolikrát tvrdá a s nulovou možností na úspěšný marketing) před neobjektivní lží vývojářů, kteří cílí pouze na zisk.

Otázkou však skutečně zůstává, co bude následovat, pokud se některý z vývojářů jiných her dopustí opět tohoto přestupku. Ať už tak či onak, je zřejmé, že podobné lsti a pasti na konzumenty by se v dnešních dobách neměly vůbec objevovat. Pochopitelně to ale nejde zakázat instantně a zamezit tomu nějaký čas zabere, ovšem pokud bude výsledek přínosný pro nás, zákazníky internetových obchodů, můžeme společnosti  Valve za jejich zákrok proti nepravdivým zlodějům jedině poděkovat.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0