Steelrising – NOVINKY – Francouzská revoluce s mechanickými automatony!

Akční Soulslike RPG Steelrising je skoro tady. A já vím, co si říkáte, další soulslike hra a co? No, je tady pár změn, dostaneme možnost zahrát si za mechanické automatony, během francouzské revoluce. A kdyby to nestačilo, soubojový systém hry nabídne pořádnou výzvu i zkušeným hráčům.

  • Datum vydání: 8. září 2022
  • Vývojář: Spiders
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 5, Xbox Series X a S

Píše se rok 1789 a Ludvík XVI rozpoutává v Paříži další revoluci. Tentokrát s mechanickými zabijáky po svém boku a jeho vítězství se tak zdá docela neohrožené. Dokud se mu do cesty nepostaví Aegis, mechanické umělecké dílo a dokonalý zabiják. Schopný všechno změnit.

Věrné historické zpracování nebylo nikdy hlavním cílem vývojářů a díky za to. Obyvatelé rozlehlého města nahradily automatoni, kteří dokáží procházku ztmavlými ulicemi pěkně zkomplikovat. Všechno tady nakonec vede k soubojům.

Takové kopí nebo palcát, to jsou moc hezké zbraňe, které se celkem hodí, stejně tak ale vějíř, který se dá hodit nebo použít jako štít. Narazíme tady i na střelné zbraně. A co je podle vývojářů nejlepší, nemůžete tady vsázet na jednu taktiku. Takže vám během hry projde rukama pěkná přehlídka věcí, kterými překvapíte nepřítele a možná i sebe.

Soubojový systém působí dost promyšleně, ale na pohled složitě. Hráč musí analyzovat svoje protivníky, hledat jejich slabá místa a dávat si pozor na načasování útoků a úskoků. Jako automaton si navíc musíte dávat pozor na přehřívání, nakonec i plechové tělo musí někdy zpomalit. Nekonečné spamování útoku tady tak neprojde.

Steelrising vypadá jako pěkně těžká hra, ale vývojáři myslí i na nováčky. Stačí se trochu prohrabat v nastavení a stáhnout si poškození nebo si nastavit lepší chlazení Aegis. Nic vám nebrání projet si příběh a vrátit se s těžší obtížností pro achievementy.

Hra vychází 8. září na Steamu, ve verzi na počítače i konzole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *