SteelSeries Arctis 1 Wireless – NOVINKY – Krok vpřed?

09. 09. 2019 Filip Starý
698 zhlédnutí

Společnost SteelSeries představila nový přírůstek do edice Arctis, který bychom mohli nazvat revolučním. Doby, kdy pojem kvalitní sluchátka znamenal pevné USB připojení k PC jsou totiž dávno pryč. Novinka od SteelSeries má totiž vyřešit hned několik nepříjemností, které souvisely s prvními verzemi sluchátek Arctis.

Zmiňovanou novinkou jsou SteelSeries Arctis 1 Wireless. To nám zatím nic neřekne, kromě pojmu Wireless, který nás informuje o tom, že sluchátka jsou bezdrátová, konkrétně využívající 2,4GHz technologii. Bezdrátová technologie není už ale žádnou novinkou a to hlavní přichází až se samotným přijímačem signálu. Ten totiž využívá USB-C adaptér s velmi nízkou odezvou. Díky USB-C je možné sluchátka zapojit do většiny současných zařízení. Ať už chcete nové Arctis využít na android telefonu, PC, PS4 nebo Nintendu Switch, nic vám již nebrání. Samozřejmostí je i dipozice 3,5mm jacku například pro Xbox ovladač. 

„Neustávající růst popularity konzolového hraní a vznik nových trendů, např. mobilního streamování a hraní na Nintendo Switch, jdou ruku v ruce se stále se rozvíjejícími požadavky hráčů. Tím aktuálním je bezdrátové provedení,“ říká Ehtisham Rabbani, SteelSeries CEO, a dodává: „Hráči chtějí skutečný multiplatformní bezdrátový headset, který snadno přemění na sluchátka, a to je přesně to s čím přicházíme. To, co splňuje model Arctis 1 Wireless.

Skvělá konektivita je jedna věc, ale co samotný design? Původní Arctis totiž nejsou úplně nejvhodnější na každodenní nošení, pokud nechcete vědomě přilákat pozornost. Arctis 1 Wireless se vzdávají ikonické čelenky a spoléhají na minimalistický design. Mikrofon je plně odjímatelný a redukce okolního hluku z nich dělá sluchátka vhodná do města. 

Na závěr se dostáváme k té pro mnohé nejdůležitější věci –  ceně. Věřím, že mnohé potěšíme informací, že cenovka je na 120€, což je více než příznivé, vezme-li v úvahu, že se jedná o bezdrátová noise cancelling sluchátka od SteelSeries. Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0