SteelSeries Arctis 1 Wireless – NOVINKY – Krok vpřed?

Společnost SteelSeries představila nový přírůstek do edice Arctis, který bychom mohli nazvat revolučním. Doby, kdy pojem kvalitní sluchátka znamenal pevné USB připojení k PC jsou totiž dávno pryč. Novinka od SteelSeries má totiž vyřešit hned několik nepříjemností, které souvisely s prvními verzemi sluchátek Arctis.

Zmiňovanou novinkou jsou SteelSeries Arctis 1 Wireless. To nám zatím nic neřekne, kromě pojmu Wireless, který nás informuje o tom, že sluchátka jsou bezdrátová, konkrétně využívající 2,4GHz technologii. Bezdrátová technologie není už ale žádnou novinkou a to hlavní přichází až se samotným přijímačem signálu. Ten totiž využívá USB-C adaptér s velmi nízkou odezvou. Díky USB-C je možné sluchátka zapojit do většiny současných zařízení. Ať už chcete nové Arctis využít na android telefonu, PC, PS4 nebo Nintendu Switch, nic vám již nebrání. Samozřejmostí je i dipozice 3,5mm jacku například pro Xbox ovladač. 

„Neustávající růst popularity konzolového hraní a vznik nových trendů, např. mobilního streamování a hraní na Nintendo Switch, jdou ruku v ruce se stále se rozvíjejícími požadavky hráčů. Tím aktuálním je bezdrátové provedení,“ říká Ehtisham Rabbani, SteelSeries CEO, a dodává: „Hráči chtějí skutečný multiplatformní bezdrátový headset, který snadno přemění na sluchátka, a to je přesně to s čím přicházíme. To, co splňuje model Arctis 1 Wireless.

Skvělá konektivita je jedna věc, ale co samotný design? Původní Arctis totiž nejsou úplně nejvhodnější na každodenní nošení, pokud nechcete vědomě přilákat pozornost. Arctis 1 Wireless se vzdávají ikonické čelenky a spoléhají na minimalistický design. Mikrofon je plně odjímatelný a redukce okolního hluku z nich dělá sluchátka vhodná do města. 

Na závěr se dostáváme k té pro mnohé nejdůležitější věci –  ceně. Věřím, že mnohé potěšíme informací, že cenovka je na 120€, což je více než příznivé, vezme-li v úvahu, že se jedná o bezdrátová noise cancelling sluchátka od SteelSeries. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *