SteelSeries Stratus Duo – HARDWARE – Nový gamepad

Hraní na gamepadu se v posledních letech dostává do popředí a společnost Steelseries rozhodně nezůstává pozadu. Na nový rok totiž uvádí bezdrátový Gamepad Stratus Duo s duální bezdrátovou technologií. Co to znamená? 

Herní ovladač bude možné používat bezdrátově na více zařízeních. V základu je samozřejmě možné hrát na PC přes kabel, následně bezdrátově díky 2,4 GHz pásmu a taktéž přes bluetooth na mobilních zařízeních a VR Oculus Go. 

Ovladač zaujme hlavně díky svému jedinečnému a minimalistickému designu. Matné provedení, jednoduchá tlačítka, pár lesklých prvků, minimalistické označení tlačítek, vše do sebe skvěle zapadá. Velkou výhodou je taktéž okamžitá podpora tisíce her ve Steam knihovně. Já měl osobně největší problém s prvními Dark Sously, které moc s gamepadem nekomunikovaly, ale uvidíme, jak dopadne novinka od Steelseries. 

A proč je vůbec potřeba ovladač na dvě periferie zároveň? „…Herní průmysl se neustále vyvíjí a roste, a to jak v případě počítačů či konzolí, tak i mobilních zařízení a systémů pro virtuální realitu,…“ říká Tino Solberg, ředitel SteelSeries. K ovladači bude taktéž dostupné příslušenství SmartGrip, díky kterému snadno připnete mobilní telefon k ovladači. Troufám si říci, že toto ale bude potřebovat ještě čas, protože sedět v MHD a mít na gamepadu připnutý mobil je ještě hodně netradiční.

Kostra nového ovladače vychází ze staršího Stratos XL, ale dostává mnohem hezčí a modernější design. Baterie by měla vydržet bez problémů až 20 hodin nepřetržitého hraní, což je více než dost. Steelseries ale neuvádí, zdali se vydrž liší v souvislosti s druhem připojení. Dle mého názoru si Stratus duo najde uplatnění hlavně v souvislosti s PC a skvělý design mu zajistí mezi konkurencí pevné místo. Cenovka 69 € je taktéž více než přijatelná oproti periferiím jako jsou Arctis Pro.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *