Steep – NOVINKY – Extrémní sporty v Alpách!

Na letošním E3 nám byla představena hra Steep, která rozhodně stojí za pozornost. Proč? Po delší době tu máme hru, která se zaměřila na prostředí extrémních sportů a je zasazena do neuvěřitelné přírody alpských a aljašských hor. Mě osobně by stačila možnost volného pohybu po takovém kusu „divočiny“, ale Ubisoft k tomu přidal něco navíc.

Co se tedy skrývá pod pojmem extrémní sporty? Lyžování, snowboarding, paragliding a létání s wingsuitem. K tomu ještě budeme mít možnost mezi jednotlivými sporty volně přepínat. Nebude tak problém uprostřed letu na lyžích roztáhnout wingsuit a proletět se po úbočí Mont Blancu.13403352_840664769372428_4877613660653826105_o

Další předností hry je otevřený a multiplayer svět. Rozhodně se nejedná jen o pár „sjezdovek“. Svět je opravdu obrovský. S přáteli si můžete společně sjet některý z vrcholů na lyžích nebo se pustit do něčeho šílenějšího a pořídit záběry paraglidingového křídla, nad kterými „prolétá“ snowboardista. Jakým způsobem se takové záběry pořizují? Jako u každého extrémního sportu tak ani tady samozřejmě nesmí chybět GoPro. To nám umožní získat záběry naší postavy ze všech úhlů, zpomalit si čas, například když se budeme chtít dozvědět, kdo přesně způsobil kolizi dvou lyžařů nebo si prostě jenom užít pohled na nejvyšší evropské pohoří. Záběry bude pak možné sdílet na sociální sítě nebo si je prostě jenom ukládat. Můžeme se tak těšit na skvělá videa, které se objeví nepochybně hodně rychle na YouTube.

Součástí budou také závody, kde budeme sbírat body za nejšílenější kousky a následně budeme odměňování medailemi a s ostatními hráči tak můžeme soutěžit a předhánět se v nejlepším čase na vybrané trati.

Podle dostupných ukázek ze hry to vypadá, že Ubisoft rozhodně ví, co dělá. Steep pro nás chtějí mít připravený do prosince letošního roku a do té doby si vybraní jedinci mohou užívat beta testování. Vše zatím vypadá až podezřele skvěle a my se rozhodně hodně těšíme na výsledek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *