Steep – ZAJÍMAVOSTI – Alpha verze!

Steep pro mě byla/je velmi očekávanou novinkou a o to více mě potěšilo, když jsem byl přizván do alpha verze a mohl jsem si hru pořádně zkusit a přispět k jejímu rozvoji ještě předtím, něž dojte k jejímu oficiálnímu vydání v prosinci.

Alpha verze byla otevřena od 7 do 11 října a když odečteme čas potřebný pro stažení asi 30 GB, dostaneme solidní hrací dobu a ve hře tak bylo možné zkusit téměř vše. Poněkud rušivě ale působí obrovské čtyři vodoznaky s vaším jménem, které vám vcelku jasně připomínají, že se jedná o alpha verzi pouze pro vás.

Rychlý start hry velmi potěší, ale tutoriálu se jen tak nezbavíte. Rozhodně ale není úplně zbytečný a rychle vám objasní všechny základní principy hry. Můžete si užívat pomalejšího paraglidingu, letět ve wingsuit kombinéze, popř. nasadit lyže nebo snowboard a pro vášnivce horské turistiky tu je možnost chůze, s jejíž rychlostí ale moc nepochodíte. (:-D) Nutné je také podotknout, že jsem v tom několikahodinovém herním testu nenarazil ani na jeden bug, který by výrazně narušoval hru.

steepscreen

A jak to tedy vypadá s jednotlivými sporty? (O prostředí není vůbec nutné mluvit, krajina zasněžených vrcholků je prostě neuvěřitelná! I když občas bych uvítal trochu více „života“.) Lyžování a snowboarding jsou téměř bez chybičky. Poskytují plnohodnotný zážitek a adrenalin doslova cítíte. Vše působí dostatečně realisticky a pokud jste hráli Shaun White Snowboarding, tak víte, o čem mluvím.

Pro paragliding a wingsuit se jedná téměř o herní premiéru a to už dopadlo trochu hůře. Především na wingsuit jsem se extrémně těšil a trochu mě to zklamalo. Samotný let působí nepřirozeně a vlastně ani nemáte moc možnost ho ovládat. Prostě jen klesáte, stoupáte nebo zatáčíte do stran. Vývojáři mají ještě ale dost času k zlepšování a prostřednictvím obsáhlých anket se určitě dozvěděli, že wingsuit není v úplně nejlepší podobě. Paragliding má od extrémních sportů nejdál a s jeho pomocí si pořádně vychutnáme výhled na hory, ale bacha na ovládání, to vás možná trochu připraví o nervy.

Ve výsledku je Steep zatím skvělá hra a troufám si říci, že v prosinci bude hra ještě na lepší úrovni a mnoho hráčů na něco takového hodně dlouho čekalo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *