Steins;Gate – NOVINKY – Od mangy až ke hře

Pro fanoušky vizuálních „novelovek“ máme určitě skvělou zprávu – tato novinka mezi nimi totiž naprosto exceluje a to hned v několika směrech! Pokud jste tento název již někdy slyšeli, vězte, že tato hra se opravdu opírá o poměrně slavnou mangu a anime sérii, nicméně i pokud jste již s původním dějem seznámeni, i přesto vás bude tato adaptace jistě bavit.

Tato hra disponuje dost specifickým zvláštním grafickým zpracováním postav, které se stále samozřejmě podobají těm originálním, ale jsou nakresleni v naprosto jiném stylu a samozřejmě všechno včetně pozadí je v příjemném FullHD rozlišení. Pochvalu si však zaslouží i atmosférická hudba a výborně nadabované postavy. Avšak jako všechny, ani tato hra se neobešla úplně bez chybiček. Někteří hráči si stěžují na špatný port a také občasné nedokonalosti anglického překladu, jako tomu tak již bývá u východoasijských her.

ss_a01b4d237570d27a8495a8f96acf55875ddb8ee2

Setkáte se zde také se všemi známými postavami – hlavním hrdinou je šílený vědec Okabe Rintarou, přezdívaný Hououin Kyouma, který spolu se svými kolegy přetvoří mikrovlnku na jakýsi stroj času, kterým je možné posílat pouze krátké zprávy – takzvané D-Maily – neboli e-maily poslané do minulosti. Jeho tým dále tvoří půvabná a inteligentní Makise Kurisu, klasický „nerdík“ Hashida Itaru, miloučká Mayuri Shiina a spoustu dalších, jejichž životní příběhy vám hra bude postupně rozkrývat. Hra se nejvíce chlubí svým bohatým strhujícím příběhem, který nemálo hráčů dostane i do slz – hra byla dokonce odměněna několika oceněními v různých kategoriích, zejména však právě pro svoji emotivnost. To však ještě stále tuto hru nečinní tak zajímavou, jejím hlavním „tahákem“ je totiž aspekt, které by u žádné lepší vizuální novely rozhodně neměl chybět – a tím je možnost dosáhnout několika různých konců podle vašich herních voleb.

ss_56d0a07b2ca57c72eb9c74ca918d49e3cf7a06a6

Dalším problémem Steins;Gate by ale také mohla být její cena. Jedná se sice o známou adaptaci, ale hra již dříve vyšla na různých konzolích a i přesto se na Steamu objevila za 32 eur, což se zdá být trochu přemrštěné. Ale posuďte sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *