Stone – NOVINKY – Tak trochu jiná detektivka

Také vám v poslední době chyběla nějaká absurdita na odreagování? Samé AAA tituly, předhánění se ve výkonu, v lepší grafice, v lepších fps, … ale hra, u které by se člověk mohl odreagovat a pobavit v nedohlednu. Nicméně teď mám pro vás dobrou zprávu, na Steamu se objevil Stone.

Stone je novinka od Convict Games a v podtitulu nalezneme “A hip hop stoner noir”. Ano, hra je přesně taková, jak zní její podtitul. V hlavní roli totiž naleznete vousatou koalu, které spojení “zdraví životní styl” nic neříká. Vaše postava se  probouzí s příšernou kocovinou, pravděpodobně po velmi vydařené párty a děj se začíná odvíjet v momentě, kdy zjistíte, že se váš přítel Alex pohřešuje. Dobrou zprávou je, že když Stone (vousatá koala) zrovna neholduje alkoholu, tak si vydělává jako soukromé očko.

Než se vůbec stačíte rozhlédnout po vlastním bytě a užít si prostředí hry, tak na scénu vstupuje trojice policejních vyšetřovatelů (lišek), s kterými se bude postupně odvíjet pátraní po ztraceném kamarádovi Alexovi.

Prostředí hry působí na první pohled vizuálně velmi dobře a v souhře s povedeným soundtrackem je audiovizuální zážitek zajištěn, ale … Problémem je, že hernímu světu částečně něco chybí a jde vidět, že není propracován úplně do detailu. Působí místy velmi stroze a zároveň by v něm mohlo být více předmětů na interakci. To samé platí i o omezeném počtu lokací a vyloženě komplexní prozkoumávání nečekejte. Důraz je kladen hlavně na příběh a jeho detektivní složku.

Stoner částečně sází na feeling podobný například seriálu Bojack horseman nebo také na Bendera z Futurami. To, do jaké míry se to vývojářům povedlo již necháme na každém z vás. Nicméně jako oddychová hra je Stone super a dokáže rozhodně pobavit. Ať už díky tomu, že čerpá z klasických bajek nebo díky tomu, že soukromé očko ve stylu vousaté koaly, která ujíždí na hip hopu je prostě něco jedinečného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *