Storyteller – Bylo nebylo a trocha co by kdyby…

Vypravěčem vlastních příběhů, kde mi žádný autor nediktuje co a jak… tak trochu. Storyteller je hra, která má za sebou pěkně dlouhý vývoj plný problémů a zpoždění, ale zase nechá hráče převyprávět všechny svoje příběhy podle jejich vkusu, nejlepšího vědomí a svědomí.

  • Datum vydání: 23. březen 2023
  • Vývojář: Daniel Benmergui
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS, Nintendo Switch

Solo vývojář Daniel Benmergui představil první verzi své docela zajímavé hry Storyteller veřejnosti už v roce 2008. A takhle roztomilá adventura nezůstala bez odezvy. Ještě v té době sklidila několik ocenění a všechno vypadalo růžově jako pozadí hry. Pak přišli problémy, vývoj se protahoval až do roku 2021, kdy Benmergui hru znovu představil všem, kteří dávno zapomněli. A o další dva roky později jsme tady, u vydání. Zbývá jediný den.

A kvůli čemu to všechno bylo? Storyteller je logická hra zasazená do komiksových panelů v odstínech růžové. Dostanete k dispozici některý ze známých příběhů, vývojář ukazuje ten o Dráculovi, a máte jedinečnou příležitost převyprávět ho, podle ne moc specifického zadání.

Ve hře to vypadá tak, že vezmete svoje postavy, přetáhnete je do volného rámečku a přihodíte k nim emoce nebo akci, kterou si přejete vidět a podívat si, jak ji postavičky zahrají. Nemusíte samozřejmě vždycky změnit celý děj a oblíbené příběhy můžete nechat netknuty, ale to není taková zábava, když už to vyprávěl někdo před vámi.

Všechno ve Storytelleru vypadá na pohled nevinně a skoro dětinsky a ano, můžete zabít koho chcete, ale hra se prostě nese v jistém duchu. A je asi jasné z popisu i obrázků, že nejde o nic akčního. Za to ale vývojář přidal pohodový soundtrack, který vyjde zvlášť, kdyby se někomu extra líbil. Jinak hra vychází zítra na počítače a Nintendo Switch a podle mě jde už teď o skvělou oddechovku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *