Stranded Deep – NOVINKY – Staňte se trosečníkem

Blíží se doba dovolených. Do většiny exotických krajin se dostaneme jenom letadlem a proto se právě teď hodně mluví o strachu z létání. Pokud patříte k těm, kteří tohle léto někam letí, možná byste měli počkat a zahrát si Stranded Deep až se vrátíte. Jestli letos nikam neletíte, zapněte tuhle skvělou hru a užívejte si exotické „letovisko“, v němž se nachází hlavní hrdina.

Stranded Deep je už trochu starší hra, která se v tomto roce dočkala nových  funkcí. V hezčím provedení se tak vrací survival v pravém slova smyslu. Co víc vystihuje survival než trosečník uprostřed Pacifického oceánu. Nemáte nic kromě záchraného člunu ze ztroskotaného letadla. U sebe máte jenom zapalovač, který se jako zázrakem nenamočil a hodinky, ukazující životní funkce hlavního protagonisty. Navíc se nemusíte bát, že narazíte na záchranu, protože prostředí je generováno procedurálně a je tedy nekonečné.

Hlavním úkolem je tedy přežít. Musíte si postavit nějaký přístřešek, kde se po dlouhém dni můžete vyspat a nabrat ztracenou sílu. Vyrobíte si nějaké primitivní nástroje na lovení a sběr surovin. A pak už jde jenom o to udržovat oheň. Hlídat si životní funkce, nevyhladovět, neumřít žízní nebo na infekci.

Hra samozřejmě nabízí mnohem zábavnější možnosti než jenom starosti o přežití. Zkoumaní všech ostrovů a hledaní zajímavých věcí. Dá se potápět se pod vodu a prohledávat vraky lodí. Shromažďovat jíl, kameny a dřevo. Až si nasyslíte dost surovin, můžete se pustit do stavby svého sídla. Fantazii se meze nekladou, cokoliv si vymyslíme, to si taky postavíte.

Jak by se u takové hry dalo čekat, autoři mysleli na vše. Střídá se tady den a noc. Počasí je nevyzpytatelné a příroda se s přeživším moc nemazlí. Zvířata, hlavně žraloci, pořád útočí. Ani na chvíli se v roli přeživšího nezastavíte. Nemusíte se bát, že se budete ve hře nudit. Navíc hra podporuje Oculus Rift. Je pouze pro počítače a momentálně ve slevě na Steamu. Levnější dovolenou už neseženete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *