Stray Gods: The Roleplaying Musical – Interaktnivní muzikál tvůrce Dragon Age!

Na otázku jaká je moje oblíbená herní série, existuje v mém případě jediná solidní odpověď – Dragon Age. Ani ne tak kvůli pozastavení boje, přerozdělení rozkazů a šoupání agentů po mapě, ale kvůli příběhu napříč všemi třemi hrami. A když se člověk, který za tímhle vším stojí rozhodne napsat další hru/muzikál, prostě to musím zkontrolovat.

  • Datum vydání: 10. srpna 2023
  • Vývojář: Summerfall Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, Nintendo Switch, PlayStation 4 a 5

Stray Gods je na první pohled perfektně nevinná adventura, ve které se řečtí bohové skrývají před zraky smrtelníků – tak trochu. Řeší si svoje drama stranou v nočních klubech a barech – tak trochu. A přitom o všem zpívají – a to hodně.

Celá hra se točí kolem jasných voleb a zápletek, kdo je kdo, komu se dá věřit a kam vlastně kdo patří. Což je docela dobrá otázka, kromě obyčejného světa smrtelníků existuje i další. Svět, ve které magie teče nazelenalými řekami a obloha se roztrhne na povel.

Grace je příjemná černovláska, taky hlavní postava, která nechala vysoké a odešla za něčím lepším. Nebo si to myslela, než se vydala na cestu za hledáním svého původu a schopností. A tak obecně odhalení tajemství celého herního světa. Přitom hledáte spojence, rozhodujete o osudu všech kolem a v klasickém stylu starého Bioware se necháte unést atmosférou.

K tvůrci velkých příběhů z Thedasu David Gaiderovi se přidávají autoři ověšení cenami Grammy a dodávají příběhu to správné tempo. V tomhle případě doslova. A když už jsme u toho podle vašich rozhodnutí se bude měnit hudba i slova nebo se to tak přinejmenším povídá. Tak mě napadá, že soundtrack verze téhle hry bude mít jako jedna z mála tu pravou hodnotu.

Hra vychází zítra (10. srpna) a to na všechny velké platformy. Jak bude interaktivní muzikál fungovat v praxi se dá zjistit jenom jediným způsobem, ale podle mě nejde o úplně špatný nápad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *