Stray – NOVINKY – Kočičí dobrodružství v budoucnosti!

Stray je cyberpunková adventura, která nenabízí obří otevřený svět, vedlejší úkoly nebo možnost customizovat si hlavního protagonistu a vylepšovat jednotlivé části jeho těla. Místo toho se dostáváte do role ztracené kočky ve světě plném přátelských robotů a něčeho, co se vás konstantě snaží sežrat.

  • Datum vydání: 19. červenec 2022
  • Vývojář: BlueTwelve Studio
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4 a 5

Takže cyberpunk s kočkou v hlavní roli? Je asi jasné, že tady nedostaneme inventář plný zbraní a úkol zachránit svět. Místo toho se vydáváme na procházku betonovou džunglí a občas vás přeruší stealth nebo trochu akční pasáž.

Stray hraje hlavně na to, že máte dost času a hlavně chuť projít si krásně vymodelovaný svět a chcete zjistit, co se stalo. Očividně jste v budoucnosti, očividně se něco stalo s lidstvem a jasně vidíte, že nejste sami. Jak a proč se to ale stalo?

Hra se vám snaží podstrčit příběh skrz robotického kámoše, kterého si vaše kočka najde v zastavěném světě. Protože byste jinak nemohli s ostatními komunikovat. Protože jste kočka. Nečekejte ale pořádné namluvené dialogy, dostáváte jenom kousky informací a buď si poskládáte celý obrázek nebo dál pokračujete zničeným městem k dalším robotům a příběhovým odbočkám. To je asi taky nejlepší, Stray hráčům nic nenutí. Je to prostě oddechovka.

Nesmíme zapomínat na to, jak celý herní svět vypadá a jeden z důvodů, proč hra působí tak lákavě. Všechno vypadá tak skutečně a přitom naprosto neuvěřitelně. Vývojáři si absolutně vyhráli s nasvícením a kdyby nic jiného, dívat se na svět kolem roztomilé miciny je prostě perfektní.

Stray není nijak velká hra, dohrajete ji asi za čtyři hodiny a i když se to zná jako krátká hra. Musíte si položit otázku, jak dlouho vydržíte běhat jako kočka městem? Za čtyři hodiny si užijete mňoukání až dost, projdete hezkým světem a osaháte si základní mechaniky. Takže asi tak.

Stray je moc zajímavá adventura, o které momentálně všichni mluví hlavně proto, jak roztomilá je. Na PlayStation Plus Extra a Premium je hra zdarma, jinak za ní dáte asi 30€ na PS a 27€ na PC. Nejde o nijak závratnou cenu, ale jestli nespěcháte, můžete s nákupem klidně počkat do slevy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *