Subnautica – RECENZE – Pořádně si zaplavat – 1/2

25. 05. 2020 Filip Starý
806 zhlédnutí

Tentokrát se v našem historicko recenzním okénku zaměříme na Subnauticu. Survival titul, který v plné verzi vyšel již před dvěma lety a před rokem rozšířil svůj obsah o datadisk Below Zero. A na začátek malé varování, pokud máte rádi survival hry a nehráli jste ještě Subnauticu tak pozor, protože se ani nenadějete a ve hře strávíte dvě desítky hodin a stále je kam se posouvat. Subnatica je naprosto unikátní hned v několika směrech – příběh, hratelnost, prostředí. V této recenzi si vše rozebereme postupně a nakonec bude jasné, proč má Subnautica na Steamu přes 100 000 recenzí a 95% z nich jsou kladné. 

Příběh se může zdát na povrchu prostý, ale opak je pravdou. Jako člen posádky vesmírné lodi Aurora ztroskotáte na neznámé planetě, konkrétně v kráteru, který vám bude celou herní mapou. Pomineme-li všechny základní věci (jídlo, potřeba základny, vybavení), které si musíte co nejdříve zajistit, tak vás čeká ještě něco záživnějšího. Ze zbytků lodi Aurora uniká radiace, planeta je plná mimozemských technologií a vy jste infikováni neznámou bakterií. A odpověď, na to co se vlastně děje, vám hra nedá jen tak. Postupně budete odhalovat jednotlivé kousky skládačky a dávat si vše dohromady. Budete procházet potopené záchranné moduly, které svůj účel nesplnily. Sbírat data a zjišťovat proč vlastně samotná loď spadla.

Další silnou stránkou hry je hratelnost. 90% času sice strávíte ve vodě, ale prozkoumávat budete i souš. A’t už v podobě ostrovů nebo interiérů vesmírných plavidel. Samotný pohyb ve vodě nepředstavuje problém a hra je doladěná do posledního detailu. Těmi největšími nepřáteli bude nedostatek kyslíku a hloubka ponoru. Na jednu vzduchovou nádrž prostě nedoplavete do 1000 metrové hloubky a tak si postupně budete muset postavit potřebná plavidla. Nějaká plavidla jsou obratná a dostanete se s nimi všude, další jsou obrovská, nemotorná, ale poslouží i jako základna.

Pokračování v dalším článku.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0