Summer Game Fest 2022 – TÉMA – Novinky od Xboxu a Bethesdy!

Prezentace Xboxu a Bethesdy na letošním Summer Game Festu byla asi tou nejočekávanější ze všech. A přinesla řadu novinek, představila rozšíření do Sea of Thieves a Forza Horizon a k tomu jsme se dozvěděli něco o Starfieldu.

Hollow Knight: Silksong

Hollow Knight je neobyčejně oblíbený indie titul, který si zamiluje každý, kdo si hru zahraje. A není tak moc velké překvápko, že na pokračování už čeká nedočkavý zástup hráčů. Vývojáři ukázali nový trailer s tlupou nových bossů. Jenom nějak neoznámili datum vydání, nicméně bude hra v den vydání dostupná na Xbox Game Passu.

Redfall

First-person hon na upíry představili vývojáři ze studia Arkane už minulý rok. Nové ukázky trochu přiblížily co-op gameplay pro čtyři hráče a multiplayer v malém open world městečku, zaplaveném krev sajícími nemrtvými. Hra by měla vyjít v příštím roce na Xbox One a Series X/S a počítače.

Forza

Forza Motorsport se předvedla se svou novou, špičkovou grafikou a vylepšeným systémem počasí. Hra vypadá na pohled víc než dobře a gameplayově se dá taky čekat jenom posun k lepšímu, jediným zklamáním je tak vydání, to přijde až příští rok.

Forza Horizon se naproti tomu dočká svého Hot Wheels DLC už 19. července.

Ara: History Untold

Microsoft nezapomněl ani na fanoušky tahových strategií. Ara se představila v krátkém traileru bez pořádného gameplaye. Je ale celkem jasné, jaký bude hlavní cíl a co nás čeká. A i když se vývojáři nepochlubili datem vydání, první den se hra přidá do knihovny i pro Game Pass předplatitele.

Minecraft: Legends

A když už jsme u těch strategie, Mojang odhalil novou Minecraft hru a půjde o akční strategii. Krátký cinematic toho neukázal moc, ale lepší než nic. Hlavně když jde o úplně nový titul a nejen rozšíření do už existující hry.

Hideo Kojima

Potvrzení spolupráce mezi Microsoftem a Hideo Kojimou bylo jednou z nejočekávanějších oznámení. O tomhle partneráku už se nějakou dobu spekulovalo a konečně to máme potvrzeno. Hideo se ale nepodělil o žádné informace a ani se nesnažil přiblíž, na čem bude s Microsoftem pracovat.

Starfield

Bethesda čekala na samý konec prezentace, aby se Todd Howard mohl pochlubit s tím, jak pokračuje jejich práce na Starfieldu. Hra byla odložena asi o půl roku, místo na podzim, si ji tak zahrajeme nejspíš až na jaře. A když překousnete, že se Bethesda odmítá vzdát svého Creation Enginu, vypadá Starfield jako perfektní RPG, ve kterém utopíte takových 150-200 hodin. Hlavní dějová linka asi nebude kdo ví jak dlouhá, ale Bethesda přidala objevování asi tisícovky planet, můžete si stavět vlastní základny a dokonce i vesmírná plavidla. A až Starfield konečně vyjde, bude v den vydání na Game Passu.

Další zajímavá oznámení:

League of Legends míří na Xbox Game Pass, stejně tak Valorant a Legends of Runeterra. Microsoft Flight Simulator zpřístupnilo Halo rozšíření. TES Online přichází s novým updatem High Isle. Ve Falloutu 76 se taky zpřístupní nová oblast The Pitt. Byla předtavená hororovka Scorn. Obsidian se pochlubil svou prací na nové hře Pentiment a potvrdili plnou verzi Grounded. Diablo 4 je připraveno napravit pověst série s novou necromancer classou. A Sea of Thieves dostane nový update.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *