Summer Game Fest 2024 – Nejzajímavější oznámení o nových hrách a DLC

Úvodní večer festivalu Summer Game Fest 2024 přinesl spoustu zajímavých oznámení připravovaných her a DLC. Od svého založení v roce 2020 se Summer Game Fest rychle stal hlavní každoroční událostí pro odhalování her, která nahradila E3. Původně se jednalo o sezónní sérii odhalení, demoverzí a rozhovorů s vývojáři, nyní se z SGF stal jeden dlouhý víkend plný živých přenosů plných trailerů, přičemž největší oznámení jsou vyhrazena na zahajovací večer.

Organizátor a moderátor Geoff Keighley letos mírnil očekávání a doporučil fanouškům, aby neočekávali příliš mnoho odhalení nových her. Nicméně řada již oznámených titulů přinesla strhující novinky a nechybělo ani několik překvapení. Zde jsou některá nejzajímavější odhalení z úvodního večera Summer Game Festu 2024, která zahrnují nové hry, data vydání a aktualizace vývoje.

Dragon Ball: Sparking! Zero byla poprvé oznámena v březnu 2023. Fanoušci na toto odhalení netrpělivě čekali, protože znamená návrat série po 14leté pauze. Hra obsahuje soupisku 25 postav z celého světa Dragon Ball a umožňuje hráčům vytvořit si vysněné zápasy mezi supersilnými Saiyany. Hra vychází 11. října 2024 pro PC, PS5 a Xbox Series X/S.

Civilization 7, další díl kultovní strategické série od Sida Meiera, umožní hráčům ovládat různé světové vůdce při rozvoji technologií, kultury a vojenské moci. Díky mnoha cestám k vítězství slibuje hra nekonečnou znovuhratelnost. Vydání je naplánováno na rok 2025 pro konzole Switch, PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Fanoušci hry Hogwarts Legacy si dlouho žádali Fanfrpál  a nyní se dočkají samostatné hry: Harry Potter: Quidditch Championship. Hráči se mohou ujmout herních pozic a v rychlých zápasech s kreslenými verzemi oblíbených postav Harryho Pottera se budou hnát za zlatonkou. Hra vychází 3. září 2024 pro více platforem a pro předplatitele služby PS Plus bude v září zdarma.

Nejnovější přírůstek do série Arkham, Batman: Arkham Shadow, je VR hra zasazená mezi Arkham Origins a Arkham Asylum. Vyvinula ji společnost Camouflaj a sleduje Batmanovu snahu zastavit Krysího krále a jeho kult před ovládnutím Gotham City. Hra má vyjít na podzim roku 2024 pro Meta Quest 3.

Sam Lake oznámil Night Springs DLC*pro hru Alan Wake 2, které obsahuje tři epizodické příběhy, z nichž každý se zaměřuje na jinou vedlejší postavu. DLC, která mají být vydána do 24 hodin od oznámení, nabídnou nové, jedinečné kapitoly prozkoumávající svět Alana Wakea. K dispozici je na PC, PS5 a Xboxu řady X/S. 

Monster Hunter Wilds se dočkalo hlubšího pohledu, který ukázal jeho příslib inovace s více zapojeným příběhem. Hra navazuje na tradici série v lovu obřích bestií a výrobě výbavy a nabízí plnou podporu crossplay na všech platformách. Hra vyjde v roce 2025 pro PC, PS5 a Xbox řady X/S.

Od tvůrce Silent Hill Keiichira Toyamy je Slitterhead akční hororová hra s mutací těla a bojem. Odehrává se v kulisách tajemných vražd a umožňuje hráčům přeměňovat svá těla na biologické zbraně a přepínat mezi různými postavami. Hra vychází 8. listopadu 2024 pro PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Phantom Blade Zero odhalila úchvatný herní trailer. Odehrává se v temném steampunkovém světě a vystupuje v něm Dark Raider, šermíř, který má za úkol zničit tajemný Řád pomocí boje inspirovaného bojovými uměními. Datum vydání sice nebylo uvedeno, ale hratelná ukázka se očekává na veletrhu Gamescom v srpnu 2024.

A konečně Killer Bean, hra založená na filmu, je akční roguelike střílečka, která brzy vstoupí do předběžného přístupu. Trailer ukázal nájemného vraha v boji z první i třetí osoby, který s humorem a zručností likviduje nepřátele. Hra bude uvedena na několika platformách, včetně PS5, Xbox Series X/S, Switch a PC, s předběžným přístupem letos v létě.

Tato oznámení podtrhují napínavý rok, který hráče čeká a v němž se budou míchat očekávaná pokračování, nové IP a vzrušující rozšíření DLC. Jedná se však pouze o některé z nejvýznamnějších titulů z této akce, nikoli o vyčerpávající seznam všech oznámení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *