Summer Game Fest – Geoff Keighley potvrdil další Fest na rok 2025

Geoff Keighley oznámil, že letošní ročník festivalu Summer Game Fest se v roce 2025 vrátí. Summer Game Fest, který vyplnil mezeru po veletrhu E3, se rychle stal klíčovou událostí v herním kalendáři a každý červen spojuje významné společnosti a představuje významná oznámení.

První ročník Summer Game Festu v roce 2020 byl kvůli pandemii COVID-19 zcela digitální. Do roku 2023 přešel na osobní formát v Los Angeles, kde se představilo více než 30 vystavovatelů a 50 herních ukázek, a byl zakončen trailerem na Final Fantasy 7 Rebirth. Akce v roce 2024 zaznamenala zvýšenou účast, ale nadšení diváků neodpovídalo číslům.

Ohlasy diváků na akci 2024 Summer Game Fest, které Keighley shromáždil prostřednictvím ankety na Twitteru, odhalily vlažné přijetí, přičemž mnozí hodnotili akci známkou D nebo nižší. Přesto akce dosáhla pozoruhodné sledovanosti, přičemž livestream na YouTube dosáhl o 37 % vyšší sledovanosti než v předchozím roce. Keighley mírnil očekávání a doporučil fanouškům, aby očekávali spíše aktualizace dříve oznámených her než nové světové premiéry. Mnozí však přesto zůstali v očekávání. Za vrchol oznamovacího období byla všeobecně považována výstava Xbox Games Showcase 2024 se silnou sestavou her.

Navzdory smíšenému hodnocení je Keighley ohledně budoucnosti Summer Game Festu optimistický. Potvrdil, že se v červnu 2025 vrátí do Los Angeles, a oznámil, že součástí akce budou opět Play Days, setkání pouze pro zvané, kde si média a tvůrci obsahu budou moci vyzkoušet nově oznámené hry na vlastní kůži. Zatímco Play Days zůstávají exkluzivní, fanoušci si mohou zakoupit vstupenky na sledování živého přenosu hlavní konference.

V příspěvku na X se Keighley podělil o své nadšení: „S nadšením oznamujeme, že se Summer Game Fest vrátí do Los Angeles v červnu 2025, včetně Play Days.“ Naznačil plány na rozšíření budoucích zážitků, i když zatím zůstává opatrný ohledně jakýchkoli drastických změn.

Vzhledem k tomu, že Geoff Keighley pokračuje v řízení této významné akce, vystupuje jako klíčová postava s potenciálem utvářet její trajektorii a případně zaplnit mezeru po veletrhu E3. Herní komunita bude pozorně sledovat, jak se Summer Game Fest připravuje na svůj ročník 2025, a doufat v napínavější a uspokojivější program.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *