Summer Game Fest – TÉMA – První část toho, co nás v příštím roce čeká!

Summer Game Fest letos v digitální formě zastupuje výstavu E3. Jestli se někdy největší svátek všech hráčů vrátí do své původní podoby je ve hvězdách. I tak víme, jaké hry na čekají, třeba nové Call of Duty, remake The Last of Us a rozšíření do Cuphead.

Street Fighter 6

Celou prezentaci otevřela ukázka gameplaye z nového Street Fightera. Hned na začátku jsme se tak mohli podívat na nové efekty u soubojů a taky pozadí. A je potvrzeno, že se vrátí bojovník Guile. Hra vyjde v příštím roce na PlayStation 4 a 5, Xbox Series X/S a PC.

Aliens: Dark Descent

Alien hry jsou podle mě v kategorii dost těžké udělat správně. A i když se vždycky těším na podobný typ hry, nevím jestli chci top-down akci s hrstkou mariňáky a lodí plnou vetřelců. Možná hra příjemně překvapí, vyjde už příští rok na PS4 a PS5, Xbox a PC.

The Callisto Protocol

Hra jako taková byla oznámená už na State of Play, o týden dřív. Teď jsme se dočkali nových – a docela brutálních – záběrů, přímo ze hry. Abych to shrnula, jste ve vesmíru a určitě ne sami, společnost vám dělají vraždící roboti, mutanti a další krvelačné bestie. Z gameplaye půjde o jasného favorita na hru roku. Zatím platí datum vydání 2. prosince tohoto roku a kromě počítače si The Callisto Project zahrajete i na konzolích.

Call of Duty: Modern Warfare II

Vývojáři se moc nepárali s dlouhým popisování a rovnou nám ukázali průchod jednou z kampaňových misí – Dark Water. Po grafické stránce se hra zase o kousek posunula, fyzika bude hrát mnohem větší roli než kdy předtím a aby se to ještě trochu zkomplikovalo, přidá se systém nepříznivého počasí. Nové CoD vyjde 28. října a jak jinak než na všechny dostupné platformy.

Layers of Fears

Psychologický horor z první osoby se nás pokusí až v příštím roce. Nicméně záběry ze hry ukazují Unreal Engine 5 v nejlepším světle. A už v traileru jde vidět, že si vývojáři dali záležet, aby byl pěkně děsivý každý stín a záblesk světla. Tak snad se to projeví v gameplayi.

Nightingale

Velice očekávaný titul od lidí z původní trilogie Mass Effectu a Star Wars: Knights of the Old Republic, se vrátil s novými ukázkami. Tvůrci nám tentokrát blíže přiblížili mezi světy, které je možné s pomocí speciálních karet. Úplné datum vydání zatím neoznámili, ale ještě letos se dočkáme Early Accessu.

Cuphead: The Delicious Last Course

Nejde o další díl, ale dlouho očekávané DLC s novými nepřáteli, celou novou oblastí a Ms. Chalice, která se přidá k hlavním hrdinům. Taky se chystá druhá řada Netflixovské seriálové adaptace.

The Last of Us Part I

Sony si sama stihla pokozit velkolepé oznámení remaku The Last of Us Part I, ještě než se k němu moderátor mohl dostat. Sama na svých stránkách zveřejnila produktovou stránku spolu s trailerem. I tak jde o obří oznámení a ještě lepší je, že se fanoušci dočkají remaku už letos, přesněji 2. září. V první řadě vyjde hra samozřejmě na konzole, později se dočkají i počítačový hráči.

Na Game Festu se v souvislosti s The Last of Us mluvilo i o připravovaném seriálu od HBO. V hlavní roli se představí Pedro Pascal jako Joel a Bella Ramsey jako Ellie. A z krátké ukázky je jasné, že se máme na co těšit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *