Super Helpful Man – NOVINKY – Stárnoucí 8-bitový superhrdina

Prázdniny jsou pro většinu studentů u konce. Mladší hráči tak mají hodně málo času na to, aby projeli od začátku do konce nějakou hru. Super Helpful Man je jedna z těch her, kterou v pohodě stihnete. Point Bleep Studios na celé hře pracovali neuvěřitelných 72 hodin a výsledek určitě pobaví.

Super Helpful Man je nenáročná klikací hra. Hrajete za stárnoucího superhrdinu, který pomalu přichází o své životní síly a s nimi i o své super schopnosti. Popravdě jediná jeho super schopnost je zručnost. Lidem v okolí dokáže pomoct sundat kočku ze stromu nebo zaizolovat obnažené dráty. Zbytek času ve hře strávíte rozhovory s lidmi, kteří potřebují superhrdinovu pomoc. Dialogy přinutí hráče se několikrát zasmát a udrží ho ve hře.

Díky 8-bitové grafice a jednoduchosti celé hry se nemusíte bát, že by hra spadla. Super Helpful Man zabere na disku asi 90 MB. Zahrajete si jenom na Windowsech, ale myslím, že by nebyl problém hrát na Win XP nebo na Win 95. Možná vývojáři časem přejdou na mobilní platformy, kam by se podle mě hry hodili víc.

Nečekejte tedy od hry nic velkého. Zaujala mě nejspíš jenom krátkým časem, který strávila ve vývoji. Upřímně kolik her se naprogramuje, udělají se všechny animace a ještě dostane soundtrack a voice acting v pouhých 72 hodinách? Navíc jednoduchá  8-bitová grafika je prostě úžasná a připomíná mi adventury z dob už dávno minulých. Samotní autoři hry říkají, že si nikdy nejsou jistí, jak budou jejich hry přijaty. Osobně si myslím, že je to dobrá oddechovka, která pobaví. Celou hru projdete ani ne za hodinu.

Point Bleep Studios vydali pár desítek podobných her jako je Super Helpful Man. Všechny se dají koupit v Bundlech po pěti hrách za 0.99 $. Hry budou bavit pravděpodobně jenom lidi stejně staré, jako jsem já. Není moc mladých hráčů, kterým se zavděčíte klikačkou se spoustou puzzlů a mini her.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.