Superfuse – fajn superhrdinská řežba. jen fajn.

Superfuse se prezentuje jako komiksem inspirovaná hra žánru hack-and-slash s rychlými boji, širokými možnostmi personalizace, singleplayer i co-op režimu a příběhem plným tajemství. Při vstupu do předběžného přístupu se Superfuse jeví jako hra, která se teprve snaží pochopit, co je a jak funguje, ale stále neví, jak všechno sloučit do zapojujícího a soudržného zážitku.

Superfuse začíná výběrem mezi třemi třídami: Elementalist, Berserker a Technomancer. Každá třída přichází s řadou unikátními ability, skills, respektive rozsáhlým skill stromem. Podobně jako God of War: Ragnarök, fuse jsou předměty, které mění určité schopnosti, jako například zvětšení oblasti útoku nebo velikosti projektilu. Cílem fuse systému je umožnit hráčům přizpůsobení své schopnosti svému stylu hry a to se většinou daří. Ačkoliv se fuses často objevují, mnoho z nich není k dispozici pro vybranou třídu hráče nebo nemohou být přiřazeny z důvodů, které často nejsou zřejmé. Právě absence informací je hlavním problémem Superfuse, kterým je neschopnost poskytovat kontext nebo instrukce. Superfuse se totiž neposkytuje jasný tutoriál pro svou řadu mechanik, což je pro hráče obrovským handicapem.

Grafika hry Superfuse je barevná a v některých momentech vizuálně přitažlivá, ale nedosahuje takové úrovně, jaká je k vidění v jiných hack-and-slash hrách. Hudba je také zapomenutelná, ale slouží jako pozadí k akci. Zvukové efekty jsou slušné, ale opět nejde o nic zapamatovatelného.

Co se týče hratelnosti, Superfuse nabízí rychlý boj a rozsáhlé možnosti přizpůsobení. Bojový systém je poutavý, ale po chvíli se může začít opakovat. Systém pojistek je příjemný, ale jak už bylo zmíněno, občas může být matoucí. Stromy schopností jsou také hluboké, ale opět může být pro některé hráče problémem nepřehlednost.

Závěrem lze říci, že Superfuse je slušná hack-and-slash hra, která má potenciál. Nedostatek jasných instrukcí a souvislostí, stejně jako repetitivní hratelnost, jí však brání stát se výjimečnou hrou tohoto žánru. Fanoušci žánru hack-and-slash mohou v Superfuse najít jisté potěšení, ale ostatní se možná budou chtít poohlédnout po poutavějším a vybroušenějším zážitku jinde.

6/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *