Superhot – RECENZE – Bullet time v novém

  • Vývojář: Superhot Team
  • Platformy: Linux, Windows, OS X, Xbox One
  • Datum vydání: 25. února 2016 = všechny platformy kromě Xbox One, ten vyjde v březnu 2016
  • Žánr: Střílečka (FPS), single-player

superhot-

Nová, vcelku velmi zajímavá hra, která má název Superhot nám ukázala, že i hra bez luxusní grafiky a příběhu může být konkurence schopné ostatním dominujícím hrám, které se vyskytují na zdejší herní scéně.

Ve hře nenajdete žádný dech beroucí pohled na okolní hory, krásnou přírodu, zvířata a všelijaké přírodní jevy. Dalo by se říci, že hra je jen fikce, která vás chce pohltit, naučit vás něco nového, vzrušujícího, a to přesněji o takzvaném „Bullet Time“. Bullet time se sice objevuje vcelku často, a to ne jenom v FPS, ale také v závodních hrách. Tady je to ale posunuto zase o level výše. Funguje to na takovém systému, že když stojíte, „stojí“ i okolní svět – přesněji řečeno, zastaví se s vámi.

supppeerhot

Hledáte nový herní zážitek, takový, který by vám doslova vytřel zrak? Nejde jen o tom, si „předurčit“, na koho střelíte, a kde vámi zvolený protivník bude po vašem pohybu utíkat, ale také protivníci střílejí po vás, tudíž musíte mít oči neustále otevřené a pečlivě promýšlet další krok, který učiníte.  Každý pohyb může být tedy na škodu. V této hře je konečně nastolený pořádek. Zabijete nepřátele na pouhou, jedinou ránu? Překvapím vás, pokud dostanete zásah vy, hra pro vás končí, škoda že to ale není udělané jako hry kdysi, kde byste museli hru hrát z hodně odlehlého nahraného místa.

superhoot

Blízká budoucnost nebyla nikdy tak okouzlující. Postavy jsou sice jen červení pobíhající panáci, kteří po vás střílejí, okolí je nahozeno do příjemné bílé atmosféry a kulky kolem vás létají v podobě malých červených linek. A pokud myslím bílou barvu, nemyslím tím pouze stěny, ale i podlahy a auta. Vcelku zajímavý nápad, každá hra přeci doopravdy nepotřebuje nejlepší grafiku. Z našeho pohledu si myslíme, že nápad od nového vývojáře se povedl. Uvidíme, jestli pro nás budou chystat DLC či přímo novou hru. Na to je ale ještě brzy.

+ Nový styl Bullet Time, zajímavý nápad bez sebelepší grafiky, nutnost myslet na další kroky

– Chybí barvy – občas se ve hře ztrácíte, divně propracované menu, nereálnost střílení

Hodnocení: 7,5/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *