Surf World Series – NOVINKY – Čas na surfování!

15. 08. 2017 Jakub Fišer
1 050 zhlédnutí

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik sportů komerčně úspěšné simulátory představují? Máme zde fotbal, hokej, basketbal, pak nějakou snůšku bojových sportů, golf, motosport a kdysi byl populární i tenis. Co ale méně známé sporty; nebo lépe formulováno, méně známé sporty v Evropě? Co takové surfování? Ano, i surfování konečně dostane svou vlastní hru. Jmenuje se Surf World Series a stojí za ní britské studio Climax. Možná to někomu z vás může přijít absurdní, jedná se koneckonců o simulátor surfování, ale co když se hra povede; jen si vzpomeňte, moc lidí přeci nevěřilo v úspěch simulátoru skejtování v Tony Hawk’s Pro Skater.

Jenže pánové z Climax Studios to se Surf World Series myslí vážně a dokazují to například na vydaném demu, které je dostupné na PC i na konzolích. Abych dobře věděl o čem tady mluvím, jal jsem demo vyzkoušet. Surfovat budete moci na několika místech na světě. Tyto místa jsou pro fanoušky oboru dobře známá, těšit se tak mohou rozhodně na Austrálii nebo Havaj. Hráči budou mít kontrolu nad svým beach-boyem, který bude sjíždět vlnu a během toho se pokoušet o co možná největší počet triků. Jelikož hra se snaží přiblížit surfování i fanouškům, kteří k němu nemají zrovna blízko, je zde i možnost konfigurace své postavy, oblečení, prkna, zkrátka všeho možného.

Již demo samotné nabízí volnou arkádovou výzvu a několik online kompetencí, tedy výzvy, které můžete plnit se svými přáteli. Zapomenout bychom neměli ani na slušnou audiovizuální stránku hry, kdy vaši osobní hrdinové vypadají ve vodě skutečně dobře a křik racků a šplouchání vln vás na malou chvíli skutečně dokáže přenést na pláž. Surf World Series ovšem není snadná na ovládání a během mého hraní dema jsem si těžce osvojoval herní mechaniky, věřím ale, že po kratším čase si je osvojí každý. Hra vychází 29. srpna na PlayStation 4 a o pár dnů později i na Xbox One a PC díky platformě Steam.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0