Surviving Mars: Green Planet – NOVINKY – Ne tak rudá planeta!

Surviving Mars, budovatelská strategie, která prostě nepřestává bavit. Přiletět na Mars, vybalit drony a přichystat vše na příchod prvních kolonistů. To byl doteď hlavní cíl hry, udržet kolonisty naživu uvnitř obrovských domů, ale právě to mění nové DLC Green Planet. Červený písek se pomalu mění v úrodnou půdu a kolonisté můžou konečně vyjít na povrch a nadechnout se.

  • Datum vydání: 16. května 2019
  • Vývojář: Haemimont Games
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 5, Xbox One, Linux, Mac OS

Pokud jste o hře Surviving Mars nikdy neslyšeli, doporučuji si o ní nejen přečíst v recenzi, ale taky pořídit a ihned nainstalovat. Tahle pecka nesmí minout žádného fanouška strategií nebo letů do vesmíru.

Nové DLC, které nese název Green Planet nabízí hned několik nových možností. Novým cílem hry už není stavba soběstačných domu, ale zlepšování půdy venku, stavba generátorů magnetického pole a snaha dostat do atmosféry o něco víc kyslíku. Úplná terraformace povrchu je tady.

Po nainstalování nového DLC si jako první pravděpodobně všimnete nového ukazatele. Pod lištou se surovinami, najdeme nově ukazatel stavu atmosféry, teploty, procento vody v atmosféře a kvality půdy. K tomu, aby byl povrch Mars skutečně obyvatelný musí hráč splnit několik úkolů a samozřejmě musí stavět nové budovy specificky určené k terraformaci.

Mezi tyto nové budovy patří například rozprašovač spórů nebo můžete „plýtvat“ vodou a snažit se vytvořit malé rybníčky. Přibyl také nástroj, který myslím chyběl každému z nás, nově můžeme zarovnávat terén. A aby vývojáři trochu vyvážili všechny nové a skvělé nástroje, přidali do hry Marsotřesení a toxické deště.

Surviving Mars je hra, která se s každým novým DLC zlepšuje a stává se opravdu komplexní strategií. Trochu ale začíná bolet její cena. Momentálně si můžeme hru pořídit ve výhodném bundlu, ale kdykoliv jindy za ni vypláznete nemalé peníze a myslím, že Paradox už trochu začíná značku ždímat. Kromě DLC Green Planet s cenovkou 20€, vyšlo totiž ještě jedno DLC Projekt Laika (přidávající zvířectvo), to ale stojí další 5€ a opravdu nechápu proč nejde o jedno rozšíření.

Hře jako takové, a hlavně novému obsahu se dá vytknout jenom málo. Navíc pokud nemáte v plánu si DLC Green Planet pořizovat, stejně dostanete zdarma update, který vám přidá možnost zarovnávat terén, dostanete některé budovy a odemknou se nové eventy… Každopádně to začíná vypadat tak, že se vyplatí nákup season passu, hra za to rozhodně stojí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *