Surviving Mars – NOVINKY – Co dobrého přinesl UPDATE?

Surviving Mars je jedna z těch her, které mě v minulém roce opravdu chytily. Pravda ale je, že Early Access nefungoval úplně stoprocentně. A občas jste se dostali do fáze, kdy hra přestala odpovídat, nedal se načíst save nebo se objevil jiný bug. Paradox na hře zapracoval, dostali jsme nový obsah, hezčí a přehlednější HUD a zatím to vypadá tak, že byly odstraněny i technické nedostatky. Je čas znovu nainstalovat Surviving Mars a začít kolonizovat.

  • Datum vydání: 15. března 2018
  • Vývojář: Haemimont Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4, Linux, Mac OS

Surviving Mars dostal od svého vypuštění několik DLC, některá byla placená, jiná zdarma a dohromady přinesla spoustu zajímavého obsahu. Nové budovy a vozidla, doplňují patche, které se snaží zajistit funkčnost hry. Příjemné změny se dočkalo i herní menu. A s novými sponzory mise a funkcí, díky které se do hry dostaly vesmírné závody, máme důvod hru znovu prozkoumat.

Je to trochu víc než půl roku, co jsem hrála Surviving Mars naposled, a přestože jde pořád o stejnou, je osvěžující najít něco nového každých pár minut. Nejvíc asi potěší nový HUD. Už si nemusíte připíchnout na obrazovku tabulku, která zabírá poměrně dost místa. Ve hře se nově objevily lišty, ukazující všechny nasbírané suroviny, protože není nic lepšího než mít přehled o situaci.

Musím ocenit i nové nastavování hry. Největší změnou jsou samozřejmě další kolonie na Marsu od jiných sponzorů. Úkolem hráče je rychleji dosáhnout na milestony a samozřejmě zřídit lepší, větší a hezčí kolonii. Kromě vesmírných závodů jsou tady i nová nastavení úrovně, nová pravidla hry a celkově customizovatelnější hru.

A s dalším obsahem jako jsou trojúhelníkové Domy, tunely, které jednotlivé části kolonie spojují nebo nové solární panely a větrné turbíny prostě máte pocit, že hrajete novou hru. Možná je to tím, že jsem jednotlivé updaty nesledovala postupně a prostě jsem do hry skočila po pár měsících, ale nemůžu si stěžovat. Pořád se sice najdou věcí, které mě trochu rozčilují, ale díky všemu, co jsem po updatech viděla je velká naděje, že i tyhle věci zmizí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *