Surviving Mars – NOVINKY – Nový obsah dorazil na Mars!

Surviving Mars, budovatelská strategie z Rudé planety je zpátky s novým obsahem. A musím říct, že se změnilo opravdu hodně věcí. Od vydání hry, které bylo někdy v polovině března, se autoři snažili vychytat její hlavní chyby a když se objevilo první rozšíření fanoušci zajásali. Všichni věděli, že je na co se těšit.

Datum vydání základní hry: 15. března 2018

Vývojář: Haemimont Games

Platformy: Microsoft Windows, Linux, Mac OS, PlayStation 4, Xbox One

Po dokoupení všeho nově dostupného obsahu se ve hře změnila pěkná řádka věcí. Už při nastavování nové hry si můžete všimnout, že ve hře přibyla možnost Game Rules. Pokud máte rádi výzvu a už víte, jak hra funguje, můžete si přidat víc meteoritů nebo zhoršit kvalitu půdu na farmách. Proč si nezkomplikovat přežívání na jiné planetě?

Jedním z prvních objektů, který si pravděpodobně zřídíte, bude přistávací plocha pro rakety. Už tak nemusím přistávat půl kolonie na sever, abych náhodou nezaprášila budovy kolem, a to mě opravdu potěšilo. Taky jsem ve hře objevila novou nádrž na vodu a větší skladiště. A když byly rakety na místě a základy kolonie položeny, nastal čas objevit největší tahák celých DLC – nové domy.

V základní hře měli hráči na výběr ze třech typů domů. A to malého (základního chcete-li), středního a velkého a platilo, že čím větší dome, tím víc místa pro kolonisty a budovy. K těmhle třem se přidal nový, oválný dome. Jeho jediná výhoda je, že má místo na dvě věže na rozdíl od kulatých, které mají místo jenom na jednu věž. S novým domem přišli i nové skiny pro ty původní. A nově se domy dají propojit tunelem a kolonisti tak vidí spojené domy jako „jedno místo“. Přestanou si stěžovat, že je něco moc daleko a pěkně bez řečí makají.

 

Pokud ještě váháte, jestli se Surviving Mars vyplatí, můžu na to odpovědět jediné – kupte si rovnou Season Pass. Autoři doteď nabízeli kvalitní strategii a očividně je zajímá, co by si fanoušci přáli. Pracuje se na chybách, přibývá nový obsah. Celkově mi přijde, že hra jede plynuleji. Ne, že bych předtím měla problém s vykreslováním nebo padáním, ale prostě mám pocit, že vývojáři hru nějak optimalizovali. Myslím si, že Surviving Mars stojí za peníze i čas každého hráče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *