Surviving the Abyss – Do hlubin a ještě níž!

Surviving the Abyss je novou survival strategií od Paradoxu. A to samo o sobě by mělo vysvětlit dost. Po velice úspěšném Survivng Mars, teď už dobře zabydleném na mém Steam účtu a z mého pohledu ne tak úspěšného Surviving the Aftermath, nás čeká třetí podobná výprava. Jenom místo písečných dun na vyprahlé planetě zamíří mnohem hlouběji na naší vlastní planety, až do hlubin.

  • Datum vydání: 17. ledna 2023
  • Vývojář: Rocket Flair Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

Vracíme se do roku 1976 a po vzoru padoucha z bondovky se vydáme na mořské dno s cílem vybudovat soběstačnou stanici v hlubinách. A tak trochu padoušsky se máte věnovat klonování lidí a dalším zajímavým aktivitám pěkně z dohledu.

A protože Amazon nedoručuje na mořské dno, minimálně si to myslím, budete se muset postarat o prostorné ubikace se zásobami kyslíku, potravinami a trochou zábavy, která všechny udrží při smyslech. Kolem vaší základny se všude válí cenné suroviny, ponorky jsou součástí vašeho arzenálu a sklady čekají na naplnění.

No a aby to všechno nevyšlo naprázdno a nezískali jste falešný pocit bezpečí, tak se zdá, že by v temnotě mohlo něco číhat. Vaší největší zbraní je světlo, všichni totiž víme, že pár stovkami kilowattů osvětlenému městečku nic nehrozí. Teda, dokud nedojde na výpadek. To pak proklínáte samotného Neptuna, že nemáte víc záložních generátorů.

Surviving the Abyss vyšla včera do své první Early Access verze. Vývojáři se tady plánují zdržet asi rok a jak už jsme zvyklý, během té doby přibude nový obsah. Moc bych ale nespoléhala na velká příběhová rozšíření a nové balíčky itemů. Jak všichni víme Paradox miluje svoje placené DLC a rozšiřující packy a tak se hra rozroste spíš tam. Nicméně nejde o nic nového nebo nečekaného.

Hra zatím vypadá velice dobře a to nejen po grafické stránce. Sem tam narazíte na menší bug, ale nic, co by rozbilo gameplay. A jestli se nemůžete otrhnou od děsivé mořské hlubiny a nebojíte se, že vás rozdrtí tlak, ať už z okolní vody nebo ten vyplývající z vedení všech těch lidí, směle do toho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *