Surviving the Aftermath – NOVINKY – Konec světa je jenom začátek!

Naše planeta už není tak přátelská jak tomu bývalo, z nebe padají hořící kameny, lidí ubývá každou minutou a návrat do normálu už není možný. Surviving the Aftermath je post-apocalyptická budovatelská strategie od vydavatele Paradox Interactive. Jde o podobnou hru jako je Survivng Mars a už v teaser traileru hra ukazuje obrovský potenciál.

  • Plánované datum vydání: 2020
  • Vývojář: Iceflake Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4

Konec světa je jenom začátek, s takovými slovy začíná Surviving the Aftermath. Země si prošla sérií katastrof (rozžhavené meteory dopadající na povrch, změny počasí a další lahůdky), které ji navždy změnily. Je jenom na lidech, aby se přizpůsobili novému světu a našli si v něm svoje místo.

Před hráčem stojí celkem jednoduchý úkol, postavit kolonii v podstatě z ničeho. Postarat se o to, aby všichni přeživší, ze všech koutů zničené země měli kde spát, co jíst, byli relativně v bezpečí a samozřejmě, aby měli práci. Je totiž úplně jedno, že svět jako takový skončil, někdo musí okopávat plodiny, objevovat nové věci a hlídat záda ostatním kolonistům.

Podobně jako v Surviving Mars i tady se hráč nemusí omezovat jenom na svoji kolonii. Svět kolem má pořád co nabídnout a je potřeba ho prozkoumat. Výpravy za hranice tábora můžou přinést cenné suroviny, ale taky může hráč narazit na další tábor, který nemusí být úplně přátelský. Navíc je hra plná náhodných eventů, občas se objeví obchodník, jindy je to dítě anebo milice.

Surviving the Aftermath je zatím v Early Accessu a plná verze hry by se měla na všech obchodech objevit do konce tohoto roku. Přesná datum zatím nebyl zveřejněn, ale pokud si chcete zahrát už teď stačí zamířit na Epic Game Store a hru si pořídit. Navíc dokud je hra v Early Accesu je tady možnost posílat vývojářům poznámky s novými nápady nebo kritikou a návrhy na zlepšení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *