Swordcery – NOVINKY – Když z oblohy padají meče…

Indie rogue-like action RPG hra Swordcery od veteránů průmyslu, kteří pracovali třeba i na God of War se nedávno objevila na Kickstarteru. Za vznikem hry stojí zvláštní sen jednoho z vývojářů, ve kterém hrdina porazil padouchy krájítkem na pizzu. To inspirovalo vývojáře natolik, aby vytvořili celou novou hru s novými mechanikami souboje a vším kolem.

  • Datum vydání: 8. října 2021 (demo)
  • Vývojář: Temple Door Games
  • Platformy: Microsoft Windows

Klidný den v nejmenovaném království je z ničeho nic narušen invazí mimozemského zla. Na zem se z oblohy snese obrovský meč, zabodne se do půdy a začne krást energii, která v ní je. K tomu se přidávají další, menší meče padající z oblohy na klidnou zem. Hrdiny hry Colt je asi jediný, který dokáže vzít menší ze spadlých čepelí a použít je ke svému prospěchu.

Swordcery staví na přehlídce různých typů čepelí. Z oblohy padají pořád další a můžete si vybrat, jestli je libo titanový meč, katana, dva menší – jeden do každé ruky. Každý meč je jiný i svými schopnostmi a Colt se je může naučit všechny používat. Nemusíte si tady totiž vybírat, který meč si necháte u sebe a který zahodíte. Colt má dost velký inventář na všechny.

Nejen, že tak nejste nucení rozhodovat se mezi zbraněmi, dostáváte úplně nové možnosti během soubojů. Meče můžete libovolně střídat, využívat jejich ability a ničit bosse, jednoho za druhým. Herní svět je procedurálně generovaný a pokaždé, když hráč zemře, čeká na něho něco trochu jiného. A ano, Swordcery nechává hráče umírat a vracet se zpátky k jejich úkolu.

Swordcery má na Steamu bezplatné demo, v první oblasti hry si můžete vyzkoušet všechny klíčové prvky, které budou později i v hotové hře. Zatím je hra dostupná jenom na počítače, ale podle úspěšnosti kampaně na Kickstarteru budou přibývat i další platformy. Stejně tak to bude i s novým obsahem, lokacemi…

Podle mě má hra slušný potenciál být něčím opravdu zábavným, k čemu se budeme rádi vracet. Nezbývá, než sledovat její vývoj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *